Wybór odpowiednich kijków do nordic walking

,

Wybór odpowiednich kijków do nordic walking Nordic walking (spacery z kijkami trekkingowymi) jest bardzo popularny wśród starszych lat, ale nawet młode pokolenie tego nie unika. Chodzenie za pomocą kijków trekkingowych przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Jest świetny dla równowagi, ogólnej siły i sprawności sercowo-naczyniowej.

Jak wybrać kije do Nordic Walking

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele kijków do nordic walking. Najważniejsze aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kijków do nordic walking:

  • Regulacja długości drążka
  • Rodzaj składania
  • Uchwyty
  • Amortyzacja wstrząsów

Regulacja długości drążka

Poszukaj łatwego sposobu dostosowania długości swoich drążków, szczególnie jeśli będziesz pożyczał komuś drążki. Istnieje kilka rodzajów mechanizmów, z których najczęstsze to klikanie i patrzenie oraz obracanie i patrzenie.

W przypadku skręcania i blokowania, które jest znacznie bardziej powszechne, musisz poluzować połączenie, obracając elementy drążka w przeciwnych kierunkach i dostosowując długość. Zablokuj drążek na miejscu, znajdując strzałki na obu częściach i składając je razem.

Długość złożonych patyczków

Kije trekkingowe można złożyć na różne długości. Jest to bardzo przydatne, a właściwie ważne, jeśli podróżujesz do odległych miejsc. Jeśli chcesz zmniejszyć rozmiar do łatwiejszej do opanowania długości podczas podróży, rozważ drążki składające się z trzech krótszych segmentów. Upewnij się, że wszystkie części są ciasne i jednakowo teleskopowe.

Uchwyty

Kolejną rzeczą do rozważenia jest rodzaj materiału, który jest dla Ciebie najlepszy. Każdy producent wybrał inne materiały na uchwyty. Korek jest uważany za oddychający i wygodny. Popularne są również plastikowe i gumowe uchwyty. Wybierz materiał, który jest dla Ciebie przyjemny, często będziesz go mieć w ręku.

Amortyzacja wstrząsów

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze kijków trekkingowych jest zdolność do pochłaniania wstrząsów. Jeśli masz problemy z nadgarstkami, łokciami lub ramionami, oceń, w jaki sposób konstrukcja drążka uwzględnia siły uderzenia o podłoże.

Jednym z zadań kawałka gumy jest pochłonięcie części uderzenia z ziemi w kierunku dłoni. Rękojeść została zaprojektowana tak, aby pochłaniać wstrząsy dłoni.

W innych przykładach wykonania niektóre wstrząsy z ziemi są łagodzone przez obudowę. Jeśli spróbujesz jakiejś laski, usłyszysz pukanie lub poczujesz silną wibrację, nie powinieneś kupować tych lasek. Wreszcie, rozważ powierzchnię, po której często chodzisz. Brukowanie będzie wymagało większego pochłaniania wstrząsów niż miękka nawierzchnia na leśnych drogach.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

4 lipca 2020