Wybierz odpowiednią nową pralkę

Pierwszym krokiem przy zakupie pralki jest trochę zaawansowane planowanie. Poznaj swoje potrzeby. Na przykład ile czasu spędzasz na praniu? Czy masz dużą rodzinę wymagającą codziennego prania, czy jesteś samotną osobą lub parą bez dzieci? Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę lokalizację pralki.

Myślenie o tym, kiedy i jak prać pranie, pomoże ci porównać pralki i zdecydować, jaki rozmiar pralki kupić i jakie opcje cyklu są ważne dla potrzeb Twojej rodziny. Jeśli masz świadomość zużycia energii, istnieje kilka opcji i modeli, które spełniają to wymaganie. Główne punkty do rozważenia przy zakupie pralki to cena, rodzaj napełnienia, rozmiar, pojemność, cykle i zużycie energii.

Wypełnienie z przodu lub od góry

Najbardziej oczywistą funkcją, którą możesz wybrać przy zakupie pralki, jest to, czy wybrać wersję z ładowaniem z przodu, czy z góry. Oba warianty mają swoje wady i zalety.

Pralki ładowane od góry są idealne dla osób, które mają problemy z kręgosłupem. Nie ma potrzeby zginania się do urządzenia. Pralki zajmują mniej miejsca, ale zwykle są w stanie pomieścić więcej prania.

Pralki ładowane od przodu mają tę zaletę, że można użyć ich górnej części, na przykład do suszarki. Są odpowiednie dla wózków inwalidzkich. Mają lepszą równowagę podczas wirowania, co jest szczególnie widoczne podczas prania większej ilości prania.

Standardowy rozmiar pralki

Przed zakupem zmierz przestrzeń, w której zamierzasz umieścić pralkę. Zwykle pralki mają wymiary 60 x 85 x 60 centymetrów, są też wersje smukłe o głębokości 32, 40 lub 45 centymetrów do wyboru. Jeśli zdecydujesz się na pralkę ładowaną od przodu, nie zapomnij zostawić wolnej przestrzeni przed pralką.

Pojemność bębna

W zależności od liczby pranych osób wybierz rozmiar bębna pralki. Wszystkie pralki podają, ile kilogramów prania mogą pomieścić.

Rodzaje cykli

Standardowe pralki oferują 1–4 prędkości płukania i wirowania. Jednak niektóre najlepsze modele oferują znacznie więcej. Zaprogramowane cykle prania łączą różne prędkości, temperatury i poziomy w celu czyszczenia określonych rodzajów odzieży. Przeciętna pralka ma cykle dla bawełny, delikatnego prania i gotowania.

Najlepsze modele mogą oferować dodatkowe cykle, takie jak długi cykl odzieży roboczej, dżinsów i ręczników, a także cykle prania wstępnego i prania wstępnego w celu usunięcia plam. Wbudowane czyszczenie parowe usuwa plamy z prania bez wstępnej obróbki. Para jest również korzystna dla zmniejszenia alergenów.

Zastanów się, jaki rodzaj odzieży będziesz prać najczęściej, abyś mógł zdecydować.

Pralka LG F2WN4S7S0

Pralka CANDY CO 1282D3-S

Pralka CANDY CSO 1285TB3-S

Pralka HAIER RTXS G384TM

Pralka BEKO PWTV7646XM

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

17 czerwca 2020