Zdjęcia z drona dodają odrobiny albumu z wakacji

Robienie zdjęć w dowolnym miejscu i czasie jest oczywiście możliwe dzięki obecnym technologiom. Praktycznie każdy ma smartfon z wysokiej jakości aparatem. Ale chociaż istnieje wiele sposobów robienia zdjęć za pomocą telefonu, niektóre z nich można zobaczyć. Niezwykłą alternatywą jest robienie zdjęć dronem. To już nie jest zabawka dla dzieci ani dziwaków. Przeciwnie, staje się coraz bardziej dostępny, a w użyciu coraz bardziej zmienne urządzenie. Na przykład zapewni imponujące obrazy z góry, dzięki czemu Twój album rodzinny będzie wyjątkowy.

Jak prawie we wszystkim, oferta dronów jest duża i często bardzo myląca. Trudno jest zatem wybrać urządzenie, które będzie odpowiadało potrzebom użytkownika. Dlatego mamy kilku przedstawicieli, którzy są wiarygodni i nie będą się nudzić.

Największym graczem na rynku jest marka DJI. To marka, której produkty są bardzo wysokiej jakości i rzadko zawodzą. Odzwierciedla to jednak również cena, która może być wyższa. Najbardziej znaną i najlepiej sprzedającą się jest ich linia Phantom. Reprezentantem tej serii jest Phantom 4 Pro.

Ten model jest kolejnym z nieporęcznych. Ale ta wada jest równoważona przez kilka zalet. Jest wyposażony w doskonałą kamerę, która może nagrywać w rozdzielczości do 4K. Transmisja pozwala na do 7 kilometrów i możesz zobaczyć na telefonie, tablecie lub okularach to, co dron widzi na żywo. Początkujący szczególnie ucieszą się z wbudowanego systemu, który wykrywa przeszkodę na czas i tym samym zapobiega kolizji.

Kolejnym modelem tej samej marki jest Mavic 2 Pro. Różni się od poprzedniego modelu głównie tym, że jest znacznie bardziej kompaktowy. Możesz wygodnie przechowywać go w większej kieszeni. Ponownie możesz oglądać transmisję z drona online, a nawet mieć nieco dłuższy czas lotu – do 31 minut.

Ostatni dron pochodzi od firmy Autel – Autel Evo. Osiąga także cechy modeli DJI, ale ze względu na to, że firma jest amerykańska, jej zamówienia w Europie są nieco bardziej skomplikowane. Ma solidną kamerę 4K. Ponownie czujniki unikania kolizji są obecne i utrzymywane w powietrzu przez około 30 minut. Dużą przewagą nad innymi jest wbudowany ekran bezpośrednio na kontrolerze. Oszczędza to kłopotów z podłączeniem i skonfigurowaniem zewnętrznego ekranu.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

13 lipca 2020