Wybierz z nami odpowiednią zmywarkę

,

Kupowanie nowej zmywarki może być zniechęcające. Istnieje wiele modeli o tej samej wysokości i szerokości z podobnymi wykończeniami ze stali nierdzewnej i pozornie podobnymi cechami. Jak wybrać?

Zmywarki są bardziej funkcjonalne i inteligentniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, więc jeśli wiesz, czego szukać, możesz podążać za rzędami i znaleźć zmywarkę, która najbardziej Ci odpowiada. Zanim zdecydujesz się pójść do sklepu lub zacząć przeglądać sklepy internetowe, określ kwotę, którą zamierzasz zainwestować w zakup nowej zmywarki.

Moc czyszczenia

Wydajność czyszczenia jest trudna do przewidzenia na podstawie producenta lub ceny. Możesz postępować zgodnie z zaleceniami i recenzjami. Kiedy zeskrobujesz resztki jedzenia z naczyń lub opłukasz je, prawdopodobnie zawsze wyciągniesz je ze zmywarki. Dzięki lepszym zmywarkom nie trzeba myć naczyń.

Poziom hałasu

W przeciwieństwie do skuteczności czyszczenia, charakterystyka hałasu zmywarki do naczyń jest często bezpośrednio związana z jej ceną. Jeśli chcesz mieć cichy model, możesz spodziewać się znacznie więcej.

Dowiedz się, gdzie znajduje się Twoja zmywarka do naczyń. Zwłaszcza w domach i mieszkaniach, w których kuchnia jest połączona z częścią dzienną, z pewnością docenisz ciszej.

Prędkość i cykle

Większość zmywarek ma kilka cykli zmywania. Najbardziej powszechny jest cykl standardowy, który myje „wszystkożerność. Uzupełnieniem są programy do mocno zabrudzonych naczyń, takich jak patelnie i garnki, programy do delikatnych naczyń, takich jak kieliszki do wina.

Większość zmywarek ma również program oszczędzania energii, który myje tylko jedną podłogę lub program ECO, który ma mniejsze zużycie wody i energii, ale zajmuje więcej czasu. Inne programy, których będziesz używać ze zmywarką, to płukanie lub ustawianie temperatury.

Typ zmywarki

Standardowy rozmiar zmywarki wynosi 60 cm, ale sprzedawane są również mniejsze warianty, które rozwiązują problem braku miejsca. Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest konstrukcja zmywarki do naczyń. Najczęściej są to stal nierdzewna i biały, ale są też inne kolory. Panele sterowania mają zmywarki dotykowe i fizyczne. Niektóre zmywarki do naczyń pokazują, ile czasu pozostało do końca cyklu, ale nie jest to regułą.

Pojemność i wykorzystanie przestrzeni

Pomimo faktu, że wszystkie standardowe zmywarki mają szerokość 60 cm, pojemność różni się w zależności od modelu. Najlepsze zmywarki mają więcej miejsca na naczynia, a także mają więcej dysz, które pomagają wodzie wnikać do mniejszych przestrzeni.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

7 lipca 2020