Jak wybrać odpowiedni klimatyzator

Ponieważ upalne dni stają się coraz większe, coraz więcej osób decyduje się na zakup klimatyzacji. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się kupić agregat chłodniczy do domu lub biura, jego wybór wymaga starannego planowania. Najpierw zdecyduj, ile chcesz zainwestować w klimatyzację. Istnieje kilka rodzajów klimatyzatorów o różnej wydajności chłodzenia i oczywiście różnych cenach.

Klimatyzacja okienna

Klimatyzatory okienne są najlepsze dla osób szukających najtańszego sposobu na cieszenie się zimnym powietrzem. Są przeznaczone do chłodzenia tylko jednego pokoju. Klimatyzatory okienne muszą być zainstalowane w pomieszczeniu, ale nie ma w tym nic skomplikowanego.

Klimatyzacja ścienna

Klimatyzatory naścienne są prawie takie same jak klimatyzatory okienne, tyle że są zainstalowane na ścianie. Ten rodzaj klimatyzacji jest odpowiedni dla osób, które chcą nadal korzystać z istniejących okien, mając jednocześnie tani system chłodzenia.

Przenośne klimatyzatory

Celem przenośnej klimatyzacji jest chłodzenie jednego pokoju. Zaletą tych jednostek jest to, że można je przenosić z pokoju do pokoju. Jednak niektóre wersje wymagają zasysania gorącego powietrza przez okno (lub w inny sposób). Inne modele zwane klimatyzatorami „bezpowietrznymi” nie wymagają wentylacji. Możesz używać tych modeli w dowolnym pomieszczeniu bez konieczności odprowadzania gorącego powietrza na zewnątrz.

Bezkanałowa klimatyzacja Mini Split

Te klimatyzatory (ogrzewanie i chłodzenie) są idealne dla każdego, kto chce klimatyzacji w pomieszczeniu bez okna lub nie może zainstalować przewodów rurowych do centralnego systemu klimatyzacji. Te klimatyzatory składają się z dwóch części: jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej.

Jednostka wewnętrzna jest montowana na ścianie i dostarcza zimne powietrze, natomiast jednostka zewnętrzna zasila system i jest montowana na ścianie zewnętrznej lub na poziomie gruntu. Tych urządzeń AC można używać do chłodzenia jednego pomieszczenia lub łączenia ich i chłodzenia kilku pomieszczeń jednocześnie.

Centralna klimatyzacja

Centralna klimatyzacja służy do jednoczesnego chłodzenia całego domu. Zimne powietrze przepływa przez rury za ścianami i sufitami. Zalecana jest profesjonalna instalacja ze względu na złożoność instalacji rurowej i prawidłowe ustawienie jednostki klimatyzacyjnej dla całego domu.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

7 lipca 2020