Wzmacniacze sygnału – rozwiązania problemów ze słabym Wi-Fi

Sieci bezprzewodowe, z którymi łączymy się z laptopów, telefonów lub tabletów, to coś, do czego jesteśmy przyzwyczajeni bardzo szybko. Praca z nimi jest bardzo prosta i nie musimy przejmować się obsługą przewodów. Ponadto prędkość sieci bezprzewodowych stale rośnie – mogą one wygodnie przesyłać strumieniowo filmy i zapewniać nieprzerwane działanie gier online. Jedynym problemem z nimi może być to, że zasięg, który mogą pokryć, jest wciąż dość mały. I to naturalne, że chcemy wygodnie łączyć się z dowolnego miejsca w domu. Ale nawet ten problem ma rozwiązanie.

Jednym z rozwiązań może być zakup drugiego routera Wi-Fi. A następnie podłącz go do pierwszego routera za pomocą kabla Ethernet. Ale nie mogliśmy już rozmawiać o łączności bezprzewodowej. Ponadto nie zawsze jest możliwe poprowadzenie kabla w całym mieszkaniu / domu. Na szczęście jest jeszcze lepsze rozwiązanie.

 

Przedłużacze

Nie było repeaterów ani wzmacniaczy sygnału. Stanowią najlepsze możliwe rozwiązanie problemu słabego połączenia. Są małe i lepiej zagubione w przestrzeni niż często duże i brzydkie routery Wi-Fi. Ponadto są całkowicie bezprzewodowe. Wystarczy je podłączyć.

Repeater odbiera sygnał wysyłany przez router i przekazuje go w całości. Ponadto nie musisz martwić się o skomplikowane ustawienia. Zwykle wystarczy nacisnąć przycisk parowania WPS zarówno na Wi-Fi, jak i na przedłużaczu, a urządzenie się połączy. Nie musisz wprowadzać żadnych haseł ani niczego konfigurować.

Jeśli rozważasz zakup repeatera, zalecamy zakup go od tej samej marki co router. Pozwoli to uniknąć problemów ze zgodnością. Jeśli masz starszą wersję routera, upewnij się, że przedłużacz obsługuje te same standardy bezpieczeństwa, pasma częstotliwości i szybkości transmisji.

Najlepsze modele według opinii użytkowników

ZyXEL WAC6502D Access Point (WAC6502D-S-EU0101F) recenzja

Lancom Access Point LX-6402 (EU) recenzja

HP Access Point ARUBA AP-303H RW (JY678A) recenzja

Lancom Access Point LN-1700B recenzja

Ubiquiti 4×4 MU-MIMO Wave 2 802.11ac Enterprise Wi-Fi Access Point (uapnanohd5) recenzja

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

30 stycznia 2021