Wskazówki, jak pozbyć się pralki

Pralka pozwala nam zawsze utrzymać pranie w idealnej czystości. A przynajmniej tak powinno być w optymalnym przypadku. Można jednak wyjąć pranie z pralki i nie będzie ono pachnieć ani wyglądać na czyste. Powód jest prosty – nie dbasz wystarczająco o pralkę. Ona też musi od czasu do czasu być czyszczona. Posiada wiele miejsc, w których mogą osadzać się resztki proszku do prania, zmiękczacza do tkanin czy tłuszczu. Jeśli więc nie poświęcisz wystarczającej uwagi pralce, zacznie prać mocniej i wkrótce będziesz mógł ją wyrzucić, ponieważ będzie bezużyteczna. Aby temu zapobiec, wyobrazimy sobie kilka sposobów na dobre wyczyszczenie pralki.

Jak już wspomniano, w pralce jest wiele miejsc, w których mogą osadzać się resztki proszku do prania i inne zabrudzenia. Tam też zaczynają tworzyć się bakterie, grzyby i kamień. Jeśli nie zostanie usunięty, pralka zacznie prać i śmierdzieć.

Oczywiście pierwszym z nich jest udanie się do sklepu i zakup produktu bezpośrednio przeznaczonego do czyszczenia pralek. Oczywiście zawsze będą działać. Ale jeśli nie chcesz robić czegoś podobnego, możesz wypróbować produkt, który Twoje babcie już wyczyściły w swoich pralkach.

 

Soda oczyszczona i ocet

To połączenie sprawdzone od wielu lat. Nietoksyczny ocet dba o zapach, a soda oczyszczona usuwa zanieczyszczenia. Możesz włożyć je do pralki jako roztwór lub każdy z osobna. Wlej ocet bezpośrednio do bębna i umieść sodę oczyszczoną zmieszaną z wodą w przegródce na zmiękczacz i proszek. Następnie uruchom program z najwyższą temperaturą i pozwól mu działać. Niektóre pralki mają nawet specjalny program czyszczenia. Zajrzyj do instrukcji i, jeśli to konieczne, skorzystaj z tej okazji.

Ważne jest, aby ponownie włączyć program, aby opróżnić pralkę.

 

Uważaj na uszczelki wokół drzwi

Możesz również użyć tego samego rozwiązania do czyszczenia uszczelek wokół drzwiczek pralki. Tam najbardziej osadza się brud. Ponadto można tam również złapać skarpetki, monety, włosy, stopione chusteczki itp.

Nie pomijaj filtra

Nigdy nie zapominaj o filtrze podczas czyszczenia pralki. Znajduje się na samym dole za małymi kwadratowymi drzwiami. Tam podczas wyładunku łapane są różne rzeczy – spinacze, guziki, monety i inne. Wszystko, co tam znajdziesz, powinno zostać opróżnione, a filtr przepłukany gorącą wodą. Tę procedurę najlepiej powtarzać co dwa miesiące, jeśli myjesz codziennie. Jeśli tylko raz w tygodniu, czyść filtr raz na sześć miesięcy.

 

Nie zamykaj drzwi

Zaleca się również nie zamykać pralki po praniu. Jeśli tego nie zrobisz, stworzysz pożywkę dla bakterii. Ponadto gorące powietrze pozostawione po praniu może zwietrzeć. Zostanie to odzwierciedlone w następnej partii prania.

Najlepsze modele pralek według opinii użytkowników

WHIRLPOOL TDLR 5030L PL/N recenzja

HISENSE WFVB6010EM recenzja

LG F4WV5N9S2TE recenzja

ECG EWF 1053 MD recenzja

LG F4DV709S1E recenzja

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

26 maja 2022