Przewodnik po wyborze kuchenki mikrofalowej. Jak wybrać najlepszy?

,

Kuchenka mikrofalowa zyskała dużą popularność ze względu na swoją praktyczność. Ponadto dzisiejsze kuchenki mikrofalowe potrafią nie tylko podgrzewać żywność. Zanim jednak kupisz nowe urządzenie, dobrze jest zapoznać się z niektórymi szczegółami, aby móc wybrać te, które Ci odpowiadają.

Zanim zaczniesz zajmować się konkretnymi parametrami idealnej kuchenki mikrofalowej, zdecyduj, gdzie będzie stać nowe urządzenie. Istnieją dwa rodzaje.

 

Wolnostojące

Wolnostojącą kuchenkę mikrofalową z łatwością pomieścisz w już wyposażonej kuchni. Wystarczy umieścić go na linii lub na szafce i podłączyć do ściany. Decydując się na tę lokalizację, nadal będziesz mieć do wyboru dwa rodzaje konstrukcji – z plastikową lub metalową osłoną. Modele plastikowe są tańsze, natomiast metalowe są trwalsze i bardziej eleganckie. To zależy od twoich preferencji.

 

Wbudowany

Wbudowana mikrofalówka znacznie lepiej pasuje do wyposażenia kuchennego. Może być nawet niewidoczny. Należy jednak wziąć to pod uwagę przy urządzaniu – należy go ustawić tak, aby miał wystarczająco dużo miejsca na wentylację.

Kiedy już zdecydujesz się na lokalizację kuchenki mikrofalowej, czas pomyśleć o innych parametrach.

 

Rozmiar i pojemność

Zawsze zastanów się, jak duża kuchenka mikrofalowa jest potrzebna podczas zakupów. Choć może się to nie wydawać, większe wymiary niekoniecznie oznaczają lepszy sprzęt. Zwłaszcza jeśli mieszkasz sam lub twoje gospodarstwo domowe jest mniejsze, duża kuchenka mikrofalowa jest bezużyteczna. Po prostu zajmuje dużo miejsca, które można lepiej wykorzystać.

Najpopularniejsza objętość to od 20 do 30 litrów. Przygotowując jedzenie dla jednej osoby wystarczy najniższa wartość z asortymentu. Sięgnij po większą objętość tylko wtedy, gdy planujesz przygotowywać jedzenie dla wielu osób lub często gotować na parze. Kuchenki mikrofalowe o pojemności 30 litrów są zwykle używane w restauracjach lub barach. Nie jest odpowiedni dla gospodarstw domowych.

Występ

Wybierając nowe urządzenie, zawsze zwracaj uwagę na jego wydajność. Jest to parametr, który bezpośrednio decyduje o wydajności mikrofali. Te o większej mocy podgrzeją jedzenie szybciej niż słabszy model. Obowiązuje proporcjonalność, im droższa kuchenka mikrofalowa, tym mocniejsza. Możesz z łatwością pracować z 700 W, ale zaleca się, aby nie schodzić poniżej 1000 W.

 

Kiedy nie tylko się rozgrzejesz

W nowoczesnych kuchenkach mikrofalowych nie musisz już tylko podgrzewać jedzenia. Możesz też łatwo w nich przygotować. Jeśli chcesz czegoś takiego, Twoje nowe urządzenie powinno zawierać następujące dwie funkcje.

 

Gorące powietrze

Bez gorącego powietrza nie można mówić o prawdziwym pieczeniu. Jeśli kupisz kuchenkę mikrofalową z tą funkcją, gorące powietrze będzie krążyć wokół potrawy podczas pieczenia. Dzięki temu wszystko będzie upieczone równomiernie.

 

Grill

Niektórzy producenci dodają również funkcję grilla do swoich kuchenek mikrofalowych. Dzięki temu urządzenie staje się jeszcze bardziej wszechstronne. Tak wyposażony sprzęt zwykle posiada specjalną ceramiczną podstawkę, która piecze jedzenie od dołu.

Najlepsze modele według opinii użytkowników

Sencor SMW 1717WH recenzja

Samsung FG87SST recenzja

Sencor SMW 1817BK recenzja

Mora MT 321 S recenzja

LG MH6535GIS recenzja

Umiejętności

Opublikowano w dniu

26 maja 2022