Wskazówki, dzięki którym Twoja zmywarka będzie dobrze zmywać

,

Zmywarka to niesamowity pomocnik, który jest już w prawie każdym gospodarstwie domowym. I wiele osób nie wyobraża sobie sprzątania bez niego. Dlatego wyjmowanie naczyń, które nie są tak umyte, jak byśmy chcieli lub do których jesteśmy przyzwyczajeni, może być dla nas rozczarowaniem. Ale nie musisz od razu panikować i dzwonić do ekspertów, prawdopodobnie jest to problem, który sam rozwiążesz. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka powodów, dla których zmywarka może źle myć, a także wskazówki, jak zapobiegać źle mytym naczyniom.

 

Zatłoczona zmywarka

Najczęstszym powodem złego mycia naczyń jest zły rozładunek lub przepełnienie zmywarki. Dzieje się to dość łatwo, nikt nie chce niepotrzebnie myć naczyń w rękach, gdy włączają zmywarkę. Ale nawet to urządzenie ma swoje ograniczenia i jeśli jest pełne, woda może nie dotrzeć wszędzie. Podobnie może być, jeśli naczynia zostaną umieszczone w zmywarce nieprawidłowo. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, spójrz na instrukcje, zwykle jest tam pokazany optymalny sposób składania. Jednocześnie zwróć uwagę na to, jakie naczynia wkładasz do zmywarki. Nie wszystko się do tego nadaje. W najgorszym przypadku niektóre naczynia mogą ulec zniszczeniu. Jest to na przykład szkło kryształowe. Traci dźwięk w zmywarce (dowiesz się o tym, gdy chcesz z kimś klepać) i jest zdezorientowany.

 

Detergenty

Innym częstym powodem złego prania jest niewłaściwe dozowanie detergentów. Możesz łatwo rozpoznać ten problem na naczyniach. Matowa powłoka na powierzchni oznacza brak soli, która ma za zadanie zmiękczanie wody. Rozwiązanie jest więc oczywiste – wystarczy dodać tę sól. I odwrotnie, jeśli na naczyniach widoczne są białe plamy, oznacza to, że jest za dużo soli. Rozwiązaniem może być dokręcenie pojemnika tak, aby sól nie wydostawała się samorzutnie lub wyregulowanie odpowiedniej twardości wody. Widoczne zaschnięte krople na szkle lub sztućcach są ponownie oznaką braku politury. Smugi i smugi wskazują na nadmierny połysk.

Zły program

Czasami problemy z praniem mogą być tak trywialne, jak niewłaściwie dobrany program. Zdarzają się sytuacje, szczególnie w przypadku mocno zabrudzonych i upieczonych patelni i garnków, w których trzeba wybrać program intensywny z wysoką temperaturą. Ewentualnie umieść przed nim program prania wstępnego. W przeciwnym razie naczynia nie będą miały szansy na dobre wyczyszczenie. Czasami jednak może się zdarzyć, że nawet zmywarka nie wystarczy do stopnia wypieku. Takie naczynia należy najpierw namoczyć lub wstępnie umyć ręcznie. Nawet zmywarki nie są jeszcze wszechmocne i nie radzą sobie ze wszystkim.

 

Konserwacja

Zmywarka zasługuje również na regularną konserwację. Zwłaszcza poprzez regularne czyszczenie. Ponieważ tylko w ten sposób będzie trwał długo i dobrze. Konserwacja powinna polegać na czyszczeniu dysz i filtrów z tłuszczu lub resztek jedzenia. Ramiona obrotowe z dyszami można zwykle wygodnie zdemontować i wyczyścić. To samo można zrobić z filtrem na dnie zmywarki. Oprócz tych dwóch części nie zapomnij o wnętrzu samej zmywarki. On też powinien być czysty. Do czyszczenia można użyć specjalnych produktów przeznaczonych do czyszczenia zmywarki, które można nabyć w drogerii. Następnie wystarczy je włożyć i przełączyć zmywarkę na specjalny program czyszczący lub intensywny. Jeśli wolisz unikać chemikaliów, wybierz ich zamienniki w postaci octu lub sody oczyszczonej. Pełną konserwację zmywarki należy przeprowadzać co najmniej dwa razy w roku. Jeśli jednak używasz go codziennie, możesz go częściej czyścić. Bardziej nowoczesne zmywarki mogą nawet powiedzieć, że należy je wyczyścić.

 

Najlepsze zmywarki

Beko Zmywarka Do Zabudowy 12L 60cm (7634863977) » recenzja

TEKA LP9 440 WHITE 40782343 » recenzja

Miele G 4210 » recenzja

Philco Pdp 6 recenzja

Amica EGSP 14596 E » recenzja

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

4 maja 2021