Jak wybrać suszarkę do ubrań

Opinie na temat suszarki są bardzo zróżnicowane. Po pierwsze, jest to niezbędne dla coraz większej liczby osób, po drugie, wiele osób wciąż twierdzi, że jest to strata pieniędzy. Ale to ostatnie nie jest do końca prawdą. Suszarka do ubrań pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu i dodatkowych wydatków. Nie musisz martwić się wieszaniem prania, zawracaniem sobie głowy suszarką, która zawsze przeszkadza, masz też pewność, że przypadkowo nie zapomnisz prania na zewnątrz, gdzie zamoknie. Nie wspominając o tym, że nie zawsze musisz kupować nową suszarkę. Suszarka pomimo wyższych kosztów nabycia pozwoli bardziej sensownie spędzić czas. Zobaczmy, jak wybrać odpowiednią suszarkę do swojego mieszkania lub domu.

 

Druga

Istnieją dwa rodzaje osuszaczy – kondensacyjna i wentylacyjna. I różnią się one jedynie technologicznym punktem widzenia, więc nie będziesz wiedział, jaka jest różnica w efekcie suszenia. Oba typy różnią się sposobem rozpraszania gorącego powietrza, zużyciem energii i szybkością suszenia. Osuszacze kondensacyjne są znacznie bardziej powszechne w gospodarstwach domowych.

Oprócz tych dwóch istnieją również połączone pralki i suszarki. Docenisz je szczególnie tam, gdzie nie ma miejsca na dwa urządzenia. Ich zaletą jest zdecydowanie niższa cena zakupu niż w przypadku dwóch urządzeń, ale trzeba też liczyć się z pewnymi wadami. Zużywają więcej energii i bardzo często udaje im się wyprać więcej ubrań, niż są w stanie wysuszyć. Innymi słowy, gdy pralka może obsłużyć do 9 kg prania, może wysuszyć tylko 7 kg. Dlatego ogólnie zaleca się, jeśli pozwala na to miejsce, sięgnięcie po dwa oddzielne urządzenia. Urządzenia mogą stać obok siebie, ale także jeden na drugim.

 

Lokalizacja

Bardzo ważne jest, aby pomyśleć o lokalizacji przed zakupem. Nie chcesz przynosić do domu nowego urządzenia i nie zmieścić się w zarezerwowanym dla niego miejscu. Dlatego dobrze jest wszystko ponownie zmierzyć wcześniej i dokładnie. Pamiętaj również, że możesz podłączyć wiele suszarek do śmieci, więc miej to na uwadze, szukając idealnej lokalizacji.

Etykieta energetyczna

Każde urządzenie musi mieć przymocowaną etykietę energetyczną. Zapisuje istotne informacje, a ponieważ sprawdzana jest jego prawdziwość, nie musisz się martwić, że wprowadzi w błąd w jakikolwiek sposób. Na tej etykiecie dowiesz się, jaki to rodzaj suszarki, jakie jest roczne zużycie energii elektrycznej, klasa energetyczna, czas trwania normalnego cyklu suszenia, hałas suszenia, pojemność bębna i klasa wydajności skraplania (wirowanie). Ten ostatni jest notowany w skali od A do G, gdzie A jest najlepszy. Zwróć szczególną uwagę na klasę energetyczną, do której należy urządzenie. Najniższe zużycie energii mają te z kategorii A +++ lub A ++. Każda niższa kategoria jest uważana za nieekonomiczną.

 

Funkcje i programy

Funkcje i programy sprawią, że będziesz naprawdę zadowolony lub niezadowolony z suszarki. Nazwy funkcji to zwykle wszystko, co mówi, ale wyobraźmy sobie kilka podstawowych, które powinna mieć każda suszarka.

 

Automatyzacja ilościowa

Ta funkcja umożliwia suszarce określenie ilości włożonego prania. Na tej podstawie decyduje, który program suszenia wybrać, aby uzyskać idealną długość i temperaturę suszenia. Funkcja automatyzacji ilościowej jest zwykle określana jako szósty zmysł, Easy Logic lub Fuzzy Logic.

 

Bezpieczeństwo

Szczególnie docenisz funkcję bezpieczeństwa w gospodarstwach domowych z małymi dziećmi. Zabezpieczenie przed dziećmi zapobiega zatem wejściu dziecka do bębna lub włączeniu samej suszarki.

 

Wrażliwe suszenie

Jest to funkcja, która bardzo delikatnie suszy pranie. A każdy kawałek, który wyjmiesz po programie, będzie gładki i przyjemny w dotyku.

 

Opóźniony start

Możesz opóźnić rozpoczęcie suszenia z 24 godzin. Włożyłeś pranie do suszarki, ustawiłeś czas opóźnienia i po tym czasie suszarka włączy się automatycznie. Może w momencie, gdy pójdziesz do pracy.

 

Łatwe prasowanie

Nikt nie lubi prasowania ubrań. Zwykle zajmuje dużo czasu, który każdy wolałby poświęcić na bardziej przydatne czynności. Na szczęście może Ci w tym pomóc suszarka bębnowa. Po włączeniu tej funkcji bęben będzie się obracał, dzięki czemu poszczególne elementy odzieży oddzielą się od siebie i nie będą się tak bardzo gniotły. W ogóle nie będziesz musiał prasować niektórych rodzajów ubrań.

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

4 maja 2021