Telefony komórkowe z dobrą żywotnością baterii

, ,

Największym problemem obecnych smartfonów jest niewystarczająca żywotność baterii. Często nie wytrzymują nawet całego dnia bez konieczności ponownego ładowania. Na szczęście oferta obecnie dostępnych telefonów jest na tyle szeroka, że ​​istnieją również modele, które potrafią pozostać włączone bez przerwy przez kilka dni. W dzisiejszym artykule je przedstawimy.

Jeśli zależy Ci na tym, aby nie musieć codziennie ładować smartfona, już przy zakupie sprawdź pojemność jego baterii. Nie kupuj modeli, które nie mają pojemności co najmniej 4000 mAh. Jednak na trwałość telefonu wpływają także inne elementy niż tylko pojemność. Większy wyświetlacz będzie wymagał większej mocy do działania. Dzieje się tak dlatego, że modele z wyświetlaczem powyżej 6,5 cala powinny mieć akumulator o pojemności 4500 mAh.

 

Jak przedłużyć żywotność baterii

Baterie smartfonów mają żywotność dokładnie określoną przez producenta. Podawany jest w tzw. cyklach. Jeśli naładujesz telefon od zera do 100%, liczy się to jako jeden cykl. Baterie najczęściej produkowane są w taki sposób, aby zapewniały pełną moc przez 500 cykli. Po przekroczeniu tego poziomu pojemność spada do około 80% pierwotnej pojemności. Oprócz skrócenia żywotności baterii może to spowodować nagłe wyłączenie telefonu. W tym momencie nie pozostaje nic innego, jak wymienić baterię na nową w autoryzowanym serwisie.

Właściwa pielęgnacja przedłuży żywotność baterii. Ważne jest, aby nie dopuścić do całkowitego rozładowania akumulatora do zera i nie naładować go do 100%. Lepiej odłączyć telefon od ładowarki, gdy bateria jest naładowana w 80-90%. Chroń swój telefon przed przegrzaniem latem. Wysokie temperatury mają negatywny wpływ zwłaszcza na akumulator.

 

Telefony z najdłuższą żywotnością baterii

iPhone’a 14 ProMax

Jeśli szukasz iPhone’a z dobrą baterią, najlepszym wyborem będzie 14 Pro Max. Choć nie posiada największej pojemności baterii (4323 mAh) na rynku, to jest jednym z telefonów, który wytrzymuje najdłużej. Wystarcza na jeden dzień intensywnego użytkowania lub dwa dni normalnego użytkowania. A jeśli ten iPhone jest już rozładowany, możesz go naładować do 50% pojemności baterii w około 30 minut.

Apple iPhone 14 Pro Max 1TB Srebrny recenzja

Samsunga Galaxy S23 Ultra

Flagowiec Samsunga na rok 2023 wywołał poruszenie głównie za sprawą wysokiej jakości aparatów. Ale to nie jedyny niezwykły parametr tego modelu – akumulator też jest znakomity. Pojemność baterii 5000 mAh w połączeniu z ekonomicznym procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 sprawia, że ​​Twój telefon wytrzyma kilka godzin intensywnego użytkowania bez konieczności sięgania po ładowarkę. I osiąga 65% w ciągu 30 minut podczas ładowania.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G SM-S918 12GB/1TB Zielony recenzja

OnePlus 11

Podobně jako Samsung Galaxy S23 Ultra má tento telefon kapacitu baterie 5 000 mAh a je vybavený stejným procesorem. Tudíž dlouhá výdrž telefonu zaručena. Neuvěřitelná je ještě nabíjecí rychlost – se 100W nabíječkou telefon plně nabijete za pouhých 25 minut.

OnePlus 11 5G 8/128GB Czarny recenzja

Umiejętności

Opublikowano w dniu

23 stycznia 2024