Jak wybrać godną zaufania opiekunkę do dziecka

,

Opiekunki do dzieci są nadal nieocenionym pomocnikiem. Kiedy już ułożysz dziecko do snu, zostaw przy nim moduł dziecięcy – każda niania składa się z dwóch modułów – i zabierz ze sobą moduł rodzica. A gdy dziecko zacznie płakać, usłyszysz to. Jednak współczesne nianie potrafią znacznie więcej. Ponadto każdy z pewnością dokona wyboru z bogatej oferty. Aby znaleźć model, który będzie Ci odpowiadał, podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

 

Rodzaje opiekunek

Opiekunowie dźwięku

Elektroniczne nianie należą do najpopularniejszych typów. Są łatwe w obsłudze, posiadają wiele przydatnych funkcji i można je dostać w najkorzystniejszej cenie. Te najpopularniejsze, o krótszym zasięgu, kosztują najwyżej kilkaset. Cena wzrasta w przypadku modeli, które mają większy zasięg lub dodatkowe funkcje, takie jak lampka nocna, granie kołysanek, termometr itp.

 

Opiekunowie wideo

W tego typu nianiach jednostka rodzica wyposażona jest w czarno-biały lub kolorowy wyświetlacz, a dziecko w kamerę, która to rejestruje. Elektroniczne nianie są albo zawsze włączone, albo aktywowane przez ruch. Zaletą jest to, że możesz sprawdzić dziecko bez konieczności wychodzenia do sali.

 

Inteligentne opiekunki

Mówią o takich, które można połączyć z telefonem za pomocą aplikacji, jak inteligentne nianie. Jeśli Twój telefon jest podłączony do Internetu, możesz sprawdzić stan swojego dziecka z dowolnego miejsca. Niestety bez połączenia z Internetem nie można zobaczyć dziecka.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Metoda transmisji dźwięku

Dźwięk przekazywany jest na trzy sposoby. Najprostsza jest transmisja analogowa. Monitory z tego typu transmisją pracują na niższych częstotliwościach i z mniejszą liczbą kanałów. Z jednej strony oznacza to, że są bardziej podatne na zakłócenia ze strony innych urządzeń, z drugiej strony niższe częstotliwości mają lepszy zasięg i nie wpływają tak bardzo na fragmentację mieszkania czy domu.

Monitory cyfrowe działają na wyższych częstotliwościach i przy większej liczbie kanałów. Wyższa częstotliwość oznacza również większą podatność na zakłócenia spowodowane różnymi przeszkodami fizycznymi. I odwrotnie, większa liczba kanałów sprawi, że elektroniczne nianie nie będą się wzajemnie zakłócać. Dlatego nadają się do gęsto zaludnionych obszarów, gdzie kilka opiekunek może spotykać się w bliskim sąsiedztwie.

Technologia DECT jest najnowocześniejszą, a zarazem najbardziej odporną na różnorodne dźwięki. Monitory te gwarantują nawet zero zakłóceń, ponieważ automatycznie wybierają wolny kanał.

 

Zakres

Zasięg odnosi się do tego, jak daleko od siebie można umieścić jednostki, nie odłączając się od siebie. W instrukcji znajdziesz dwie wartości zakresów. Pierwsza dotyczy wybiegu na zewnątrz, na otwartej przestrzeni. Ten ostatni będzie oczywiście większy od drugiego. Uwzględnia różne przeszkody znajdujące się wewnątrz, takie jak ściany, meble i tym podobne.

 

Zasilacz

Przed zakupem zastanów się, gdzie będziesz używać niani elektronicznej. Jednostki rodzicielskie są automatycznie przenośne, ale w przypadku jednostek dziecięcych nie jest to takie oczywiste. Jeśli wiesz, że niania będzie stała tylko na półce, wystarczy, że zasilisz ją za pomocą zasilacza. Jeśli jednak chcesz zostawić dziecko w wózku na zewnątrz, poszukaj modelu zasilanego akumulatorowo.

 

Przydatne funkcje

Niektóre nianie elektroniczne mają jedną lub więcej przydatnych funkcji. Można znaleźć model, który potrafi odtwarzać kołysankę, ułatwiając rodzicom zasypianie. Wielką zaletą jest sygnał świetlny i dźwiękowy. Gdy elektroniczna niania wykryje dźwięk, jednocześnie zapalają się diody LED. Idealnie sprawdza się w hałaśliwym otoczeniu lub na przykład podczas brania prysznica. Przydatna może okazać się dwukierunkowa transmisja dźwięku, pozwalająca uspokoić dziecko bez konieczności wchodzenia do pokoju.

 

Najlepsze modele według opinii użytkowników

Umiejętności

Opublikowano w dniu

24 stycznia 2024