Szukaj wszędzie: jak wybrać mini projektor

,

Mini projektory różnią się od swoich klasycznych odpowiedników głównie rozmiarem. Są mniejsze, a zatem bardziej kompaktowe. Dlatego nadaje się do podróży lub jako projektor do wielu pomieszczeń (np. W firmach). W dzisiejszym artykule przyjrzymy się parametrom, na które warto zwrócić uwagę kupując mini projektor.

 

Rozdzielczość i proporcje

W przypadku mini projektorów, jak wszędzie indziej, im wyższa rozdzielczość, tym lepszy obraz może zapewnić. Generalnie zaleca się upewnienie się, że nowe urządzenie ma rozdzielczość co najmniej WXGA, czyli 1280 x 800 pikseli. W przypadku najmniejszych modeli nadających się do podróży najwyższa możliwa rozdzielczość to zwykle 854 x 480 pikseli lub FWVGA. Możesz także dostać tańsze modele, które będą miały niższą rozdzielczość.

Mini projektory są zwykle używane do prezentacji, a współczynnik proporcji jest odpowiednio dostosowywany. Większość modeli jest produkowana ze stosunkiem 5: 4, 4: 3 lub 16:10. Jeśli jednak masz projektor przeznaczony głównie do oglądania filmów, wybierz taki, który będzie miał proporcje 16: 9.

 

Jasność

Jasność można również nazwać strumieniem świetlnym, a jej jednostką jest lumen (lm). To po prostu wskazuje, jak intensywny będzie mini projektor. Dlatego należy dobrać jasność odpowiednio do środowiska, w którym będzie się znajdować urządzenie. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę, że mini projektory zawsze mają niższy strumień świetlny niż inne typy. Produkowane są trzy rodzaje mini projektorów. Te, które mają jasność do 1000 lm i nadają się do projekcji w ciemnych pomieszczeniach. Inne mają jasność między 1000 a 3000 lm. Takie projektory nadają się tylko do częściowo zaciemnionych pomieszczeń. Najlepsze modele mają strumień świetlny powyżej 3000 lm i mogą wyświetlać w świetle dziennym.

 

Technologia projekcji

Istnieją projektory DLP i LCD, a ceny tych dwóch technologii są porównywalne. Projektory DLP mają lepsze odwzorowanie czerni i nie trzeba ich czyścić z kurzu. Mogą mieć lampę halogenową lub diodę LED. Projektory z lampą halogenową mają większe wymiary, wyższą jasność, a także większe zużycie niż modele z diodą LED. Z drugiej strony projektory LCD lepiej odwzorowują kolory (z wyjątkiem czerni). Są jednak trudniejsze w utrzymaniu i mają mniejszy kontrast.

 

Najlepsze mini projektory

Projektor Mini Yg220 recenzja

Philips Mini Picopix Micro Ppx320 recenzja

Mini Led Hdmi recenzja

Philips Mini Picopix Nano Ppx120 (P-Nano) recenzja

Mini YG550 recenzja

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

22 maja 2021