Jak przedłużyć żywotność swojego smartfona

, ,
Jak przedłużyć żywotność swojego smartfona

Nowoczesne smartfony stają się coraz bardziej funkcjonalnymi urządzeniami, ale wraz ze wzrostem ich możliwości żywotność baterii jest często krótsza. Zależy to od wielu czynników oraz opcji i funkcji działających w Twoim telefonie, których często nie pamiętamy, a nawet nie używamy. Najważniejsze z nich zamieściliśmy w naszym poradniku. Wystarczy przyłożyć je do telefonu, aby bateria działała znacznie dłużej, co zdecydowanie podniesie komfort codziennego użytkowania.

 

Aby przedłużyć baterię telefonu iPhone, możesz wykonać określone czynności podczas konfigurowania telefonu

Przewodnik krok po kroku dotyczący oszczędzania baterii w smartfonie:
Krok 1 – Zmniejsz jasność wyświetlacza
Krok 2 – wyłącz ekran nieużywanego smartfona
Krok 3 – wyłącz WiFi i prześlij dane
Krok 4 – Wyłącz pozycję GPS
Krok 5 – aktywuj tryb oszczędzania energii

 

Zmniejsz jasność wyświetlacza

Jasny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości zapewnia doskonałą jakość obrazu, ale także szybko wyczerpuje baterię. Zmniejszenie maksymalnej jasności ekranu to dobry sposób na zaoszczędzenie dodatkowych minut.

Wyłącz ekran nieużywanego smartfona

Następnym krokiem jest ustawienie krótkiego czasu, po którym ekran stanie się czarny, gdy smartfon jest bezczynny. W zależności od potrzeb możemy ustawić go nawet na kilka sekund.

 

Wyłącz WiFi i transfer danych

Aby smartfon mógł pełnić swoją funkcję, musi mieć stały dostęp do sieci. Jeśli jednak w tej chwili nie potrzebujemy internetu, wyłączenie WiFi czy przesyłania danych przyniesie dużą poprawę. To samo dotyczy Bluetooth i NFC. Chociaż moduły te są teraz bardziej energooszczędne, nadal warto przyzwyczaić się do ich wyłączania, gdy przestajemy np. Korzystać ze słuchawek bezprzewodowych.

 

Wyłącz lokalizację GPS

Moduł GPS to kolejna rzecz, która może nie działać cały czas. Po prostu używaj go tylko podczas treningu, wycieczki lub podczas jazdy samochodem. Wyłączenie lokalizacji nie tylko wydłuży godziny pracy na jednym ładowaniu, ale także zwiększy nasze poczucie prywatności, w końcu cały świat może nie wiedzieć, gdzie jesteśmy, prawda?

 

Uruchamiam tryb oszczędzania energii

Jeśli nie chcesz ręcznie zmieniać opcji, możesz jednym kliknięciem aktywować tryb oszczędzania energii, który zmniejsza jasność ekranu, ogranicza aplikacje działające w tle, a nawet zmniejsza rozdzielczość ekranu.

Przestrzeganie powyższych wskazówek powinno znacząco wydłużyć czas działania smartfona na jednym ładowaniu.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

22 maja 2021

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *