Suszarki odpowiednie nawet do małego mieszkania

, ,

Dzięki suszarce nie musisz czekać niepotrzebnie długo, aż ubrania wyschną i ciągle wyciągać suszarkę. Zwłaszcza jeśli masz mniejsze mieszkanie, suszarka nieuchronnie będzie się brudzić. Być może myślisz, że to samo można powiedzieć o suszarce bębnowej – zazwyczaj jest dość duża. Gdzie ją umieścić? Na szczęście istnieją modele specjalnie przystosowane do małych przestrzeni.

W ograniczonej przestrzeni potrzebujesz urządzenia, które zajmie jak najmniej miejsca. Dlatego wymiary urządzenia są pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę. Ale nie tylko sprawdzaj szerokość, ale także głębokość. Najmniejszy model na rynku ma zaledwie 46 cm głębokości. Docenisz to w bardzo małych łazienkach. Średnio suszarka ma około 60 cm. Szerokość nie jest już tak zróżnicowana. Nawet najmniejsze modele mają około 60 cm. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca, aby ustawić pralkę i suszarkę obok siebie, rozważ umieszczenie ich jedno na drugim. Jedyne, co w takim przypadku trzeba zaopatrzyć się w specjalne złącze.

Dodatkowe parametry

Rozmiar zdecydowanie nie powinien być jedynym parametrem, który sprawdzasz. Ważny jest również rozmiar bębna. Wpływ na to ma oczywiście wielkość urządzenia, jednak dla 2-3-osobowej rodziny wygodnie jest mieć bęben, który pomieści od 7 do 8 kg prania.

Ponadto poszczególne modele różnią się sposobem, w jaki faktycznie podgrzewają powietrze w suszarce. Pierwszy typ to suszarki kondensacyjne wyposażone w grzałkę. Zasysa powietrze z zewnątrz i je podgrzewa. To ciepłe powietrze jest następnie wykorzystywane do suszenia prania w bębnie. Podczas suszenia z prania wydobywa się woda, która gromadzi się w specjalnym pojemniku. Drugi typ suszarek posiada wbudowaną pompę ciepła. Zasada jest bardzo podobna, do ogrzewania używana jest tylko pompa. Jest to mniej energochłonne i bardziej ekologiczne. Dzięki temu, że jest oszczędniejszy, znajdziesz go w droższych modelach.

Sprawdź także jaki silnik znajduje się w suszarce. Najlepiej z falownikiem lub bez komutatora. Zapewnia idealne połączenie wyższej wydajności z niższym zużyciem energii. Producenci udzielają także dłuższej gwarancji na model z tym silnikiem, gdyż jest to technologia niemal bezawaryjna.

Nie należy lekceważyć klasy energetycznej, do której należy suszarka. Najlepsza jest klasa A+++, takie urządzenia zużywają najmniej energii. Z kolei modele w klasie B lub C mogą być tańsze w zakupie, ale już wkrótce ich większe zużycie będzie miało odzwierciedlenie w rachunkach za prąd. Jeśli masz wybór, zainwestuj w droższy, ale bardziej ekonomiczny model. Ta inwestycja zwróci się już po kilku miesiącach.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

20 marca 2024