Co potrafią małe, inteligentne urządzenia

Małe inteligentne urządzenia ułatwią Ci codzienne obowiązki. Po to w ogóle zostały stworzone. Niektóre z nich przedstawimy w dzisiejszym artykule.

Zanim zaczniemy wprowadzać konkretne inteligentne urządzenia, wyjaśnimy, co właściwie rozumiemy pod pojęciem „inteligentne”. W porównaniu do zwykłych urządzeń posiadają element automatyzacji. Ułatwia realizację indywidualnych działań. Wiele takich urządzeń możesz kontrolować zdalnie za pomocą aplikacji na swoim smartfonie. Jedyne, czego potrzebujesz, to dobre łącze internetowe w domu. Kupując inteligentne urządzenie, zwróć uwagę na jego funkcje. To właśnie te cechy czynią tego typu urządzenia tak atrakcyjnymi.

 

Inteligentne żelazko

Żelazko nie jest prawdopodobnie pierwszym urządzeniem, które przychodzi na myśl, gdy myślimy o inteligentnym domu. Jednocześnie ten rodzaj żelaza stale zyskuje na popularności. Każda pomoc przy tak żmudnej pracy jaką jest prasowanie ubrań się przyda. I choć inteligentne żelazko jeszcze samo nie prasuje, to ułatwi Ci pracę. Szczególnie przydatna jest funkcja Ochrona tkaniny. Żelazko samo dopasowuje parametry takie jak ilość pary czy temperatura do prasowanej tkaniny. Nie musisz się już martwić, że przypadkowo coś spalisz.

 

Inteligentny czajnik

Czajniki to kolejne inteligentne urządzenie. Potrafią znacznie więcej niż tylko zagotować wodę. Nowością jest także możliwość podgrzania wody do żądanej temperatury (tj. nie do temperatury wrzenia) lub nawet utrzymania przez pewien czas temperatury wody na poziomie namiotu. Ktoś będzie zadowolony także ze zdalnego sterowania za pomocą telefonu. Kiedy wrócisz do domu, woda będzie na Ciebie czekać.

 

Robotyczny odkurzacz

Spośród inteligentnych urządzeń z pewnością nie sposób nie wspomnieć o odkurzaczu automatycznym. Posprząta za ciebie. I to bez konieczności robienia czegokolwiek więcej niż tylko włączenie. Można to zrobić nawet zdalnie, przez telefon. Zatem kiedy wrócisz do domu, wszystko zostanie wypolerowane (lub nawet wytarte, jeśli masz robota z funkcją mopowania). Jak to działa? Robot posiada na sobie czujnik, dzięki któremu orientuje się w przestrzeni. Bez problemu omija wszelkie przeszkody i zagospodarowuje każdy dostępny kawałek ziemi.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

21 marca 2024