Rodzaje wentylatorów, które nie dają szans na ciepło

,

Wentylator jest nieocenionym towarzyszem w gorące letnie dni. Mogą przyjemnie ochłodzić Twój pokój i Ciebie. Do wyboru jest wiele rodzajów wentylatorów. W dzisiejszym artykule przedstawimy je wszystkie, abyś był odpowiednio wyposażony na lato.

Istnieje 7 rodzajów wentylatorów. Różnią się wzornictwem, a także w jakim pomieszczeniu pasują.

 

STÓŁ

Najczęściej spotkasz fanów stołów. Umieszcza się go na stole, ale wystarczy każda podniesiona płaska powierzchnia. Często spotkasz ich w biurach. Dzięki mniejszym rozmiarom mają też mniejszą moc. Zwykle wystarcza to do schłodzenia jednego przeciętnego pokoju. Ich wielką zaletą jest możliwość ustawienia nachylenia i prędkości nadmuchu.

 

STOISKO

Stojak jest bardzo podobny do stolika, tylko ma wyższą podstawkę. Dzięki temu możliwe jest postawienie go na ziemi. Niestety wyższa wysokość kosztem stabilności, wentylatory podłogowe mogą wydawać się bardzo chwiejne. Z drugiej strony są łatwe w sterowaniu i można regulować ich prędkość. Pasuje do biura, przy biurku, do salonu przy kanapie lub do przedpokoju.

 

OSIOWY

Wentylatory osiowe są wbudowane w ścianę i charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Dlatego nadaje się do mniejszych pomieszczeń. Najwięcej znajdziesz je w łazienkach, toaletach czy prysznicach.

 

KOLUMNOWY

Fani ci są specyficzną pochodną fanów stoisk. Na pierwszy rzut oka są bardzo nietypowe, ponieważ nie mają ostrzy. To często oznacza, że ​​często mają mniejszy efekt chłodzenia. Dla niektórych kusi jednak ich nowoczesny i oryginalny wygląd.

 

SUFIT

Wentylatory sufitowe są mocno przymocowane do sufitu. Zaletą jest to, że mogą pracować przez cały rok. Zimą rozdmuchują ciepłe powietrze po całym pomieszczeniu. Z kolei w trybie letnim unoszą zimne powietrze z ziemi i wysyłają ciepłe w dół. Oczywiście trzeba się liczyć z wyższą ceną zakupu.

 

POSADZKA

Ten wariant wentylatora jest zdecydowanie najpotężniejszy z całej listy. Dlatego nadaje się do większych przestrzeni lub całych domów rodzinnych. Aby uzyskać maksymalny efekt, zaleca się skierowanie wentylatora na ścianę.

 

NAŚCIENNY

Ostatni typ to wentylator ścienny. Pomieszczenia są chłodzone, dzięki czemu powietrze jest wentylowane na zewnątrz. Jest to najrzadziej używany typ, ponieważ jest bardzo niepraktyczny.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

20 czerwca 2021