Lepiej nie lekceważyć wyboru pierwszego telefonu komórkowego dla dziecka

, ,

Na pewno nadejdzie w życiu dziecka taki czas, kiedy będzie wystarczająco stare lub dojrzałe, by korzystać z telefonu komórkowego. Być może nadeszła taka chwila dla Twojego dziecka i teraz stoisz przed zadaniem wyboru nowego telefonu. To zdecydowanie wybór, którego nie warto lekceważyć. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, które mogą się przydać podczas zakupów.

Wymagania dotyczące telefonu dla dzieci

W gruncie rzeczy telefon powinien być tylko narzędziem, za pomocą którego dziecko może się z Tobą połączyć. Dlatego teoretycznie wystarczyłby zwykły telefon z przyciskiem. Urządzenia mobilne to dziś coś więcej dla dzieci. Spędzają na nim więcej czasu i korzystają z niego znacznie więcej funkcji. Jest to również niestety niezbędne dla popularności zespołu. Chociaż nie jest to dalekie od dobrego, dziecko ze starym telefonem może łatwo stać się outsiderem. I nikt tego nie chce dla swojego dziecka. Na szczęście nawet zakup smartfona nie musi być drogi. Telefon dotykowy z podstawowymi funkcjami i parametrami można kupić za około 2000 CZK.

Kupując telefon komórkowy dla dziecka warto zadbać o jego rozmiar. Dlatego nie powinien mieć zbyt dużej przekątnej, aby nie utrudniać jej obsługi. Przy zakupie telefonu komórkowego zaleca się zainwestowanie bezpośrednio w szybę ochronną – dzieci mają stosunkowo duże ryzyko upadku urządzenia. Szkło hartowane powinno zapobiec natychmiastowemu stłuczeniu telefonu. Zdobądź etui lub pokrywę ze szkłem. Oprócz ochrony przed stłuczeniem chronią również przed zarysowaniami. Sprzedawane są w różnych wzorach i kolorach. Więc na pewno znajdziesz coś, co będzie pasować Tobie i Twojemu dziecku.

Parametry

Spójrz także na kilka parametrów nowego urządzenia. Pierwsza to pamięć wewnętrzna i operacyjna. Dzięki temu telefon będzie działał płynnie i nie zawieszał się. Dlatego telefon komórkowy z 2 GB pamięci RAM i co najmniej 16 GB pamięci wewnętrznej jest odpowiedni dla dziecka. Wyższa wartość jest zawsze lepsza, ale oznacza również wyższą cenę zakupu.

Nie lekceważ także pojemności baterii. Aby uniknąć konieczności codziennego ładowania telefonu i wytrzymać dłuższą rozmowę lub czas grania, nie kupuj urządzenia, które nie ma pojemności co najmniej 4000 mAh. Oczywiście wyższa wartość jest znowu lepsza.

 

Polecane modele telefonów komórkowych dla dzieci

Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB Niebieski recenzja

Aligator S6000 Czerwony recenzja

Motorola Moto G9 Play 4/64GB Różowy recenzja

Alcatel 1B 2020 2/16GB Zielony recenzja

Xiaomi Redmi 4A 32GB Szary recenzja

Umiejętności

Opublikowano w dniu

24 września 2021