Który opiekacz do kanapek wybrać?

,

Ciepłe tosty to świetna przekąska w ciągu dnia lub szybki obiad. Ponadto przygotowanie go wcale nie jest trudne, wystarczy mieć odpowiednią opiekacz do kanapek. Nie da się uniwersalnie powiedzieć, który model jest najlepszy, bo każdy oczekuje od niego czegoś nieco innego. Dlatego przed zakupem dobrze zastanowić się, czego od niego chcemy – zrobimy kanapki dla wielu osób, chcemy, żeby była wielofunkcyjna, dbamy o design, jaki jest budżet, będzie używana codziennie, a raczej okazjonalnie itp. Wszystko to znacznie ułatwi nam wybór. W dzisiejszym artykule przedstawimy inne, bardziej techniczne parametry, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze.

 

Zasilacz

Ogólnie rzecz biorąc, im jest wyższy, tym lepiej. Wyższy oznacza krótszy czas pieczenia kanapek i innych potraw, takich jak panini czy gofry. Dodatkowo przy małej wartości zasilania może się zdarzyć, że np. gofry czy mniejsze kanapki w ogóle nie będą chrupiące. Minimum wymagane do uniknięcia czegoś takiego to co najmniej 700 W.

 

Powłoka

Aby zapewnić higieniczne i wygodne użytkowanie bez przypalania, konieczne jest prawidłowe powlekanie płyt grzewczych. Idealnie powinna być wykonana z ceramiki, teflonu lub kamienia. Z każdym z nich bez problemu wyjmiesz upieczoną kanapkę, a czyszczenie też nie będzie problemem. Żadna inna powierzchnia nie może zagwarantować czegoś takiego.

 

Mieszkania

Należy również zwrócić uwagę na materiał obudowy. Pozwala to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci szybkiego pękania, a nawet topnienia. Zawsze kupuj produkty wykonane ze stali nierdzewnej lub wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Przede wszystkim tańsze modele mogą być wykonane z niskiej jakości plastiku, co bywa niebezpieczne.

Miejsce przechowywania

Uważaj na to, jeśli zmagasz się z wolnym miejscem w swojej kuchni. Jeśli brakuje Ci go, warto poszukać opiekacza do kanapek, który można przechowywać w pozycji pionowej.

 

Inne funkcje

Różne inne funkcje zwykle uprzyjemniają pracę z opiekaczem do kanapek i dlatego zależą od Twoich preferencji. Istnieją modele z wyjmowaną płytą grzejną, które można wymieniać, aby przygotować panini, gofry, a nawet grille. Inne przydatne wyposażenie to niepalny uchwyt, antypoślizgowe nóżki lub np. wysuwany sznurek.

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

24 września 2021