Którą maszynę do szycia wybrać

Popularność maszyn do szycia i szycia rośnie w ostatnim czasie. Zaczęło się od zeszłorocznego masowego szycia zasłon, a później, podczas pandemii, ludzie szukali nowych sposobów na zabawę. Dla wielu szycie stało się nowym hobby. Jeśli Ty również wpadłeś w ten trend i zastanawiasz się nad zakupem maszyny do szycia, mamy przegląd wszystkiego, na czym należy się skupić przy wyborze. Na końcu artykułu załączyliśmy listę najpopularniejszych modeli.

 

Rodzaje maszyn do szycia

Oferta maszyn do szycia jest naprawdę bogata. Poszczególne modele różnią się nie tylko wyglądem, ale także funkcjami i stopniem automatyzacji. Ale najpierw zdecyduj, jaki typ chcesz.

 

Mechanik

Maszyny mechaniczne są bardzo łatwe w obsłudze i montażu. Dlatego są idealne dla początkujących. Maszyna do szycia uruchamiana jest przez naciśnięcie pedału i reguluje również prędkość. Na urządzeniu znajduje się pokrętło, które służy do wyboru ściegów oraz ustawienia ich szerokości i długości.

 

Elektryczny

Maszyny te są znacznie bardziej automatyczne i mają więcej elementów elektronicznych, które ułatwiają obsługę. Maszyny posiadają wyświetlacz LCD z informacją o ustawieniu i doborze stopek do szycia. Można ustawić rodzaj ściegu na urządzeniu, ale ich gęstość i szerokość są zazwyczaj tylko jedno, określone przez ustawienia fabryczne. Nie jest również konieczne wciskanie pedału, zastępuje go system automatyczny.

 

Komputer

Komputerowe maszyny do szycia są najnowocześniejsze na rynku. W przeciwieństwie do maszyn elektrycznych, możesz tutaj nie tylko wybrać ścieg, ale także ustawić jego inne parametry. Dodatkowo maszyny posiadają pamięć, w której mogą zapisywać utworzone sekwencje wzorów oraz wprowadzone ustawienia.

Na co uważać

Ważne jest, aby upewnić się, że nowa maszyna do szycia ma wszystkie metalowe elementy. Możesz szyć nimi więcej warstw materiału, a maszyny te mają również dłuższą żywotność. Maszyny do szycia z elementami wykonanymi z innych materiałów mogą szybko się zepsuć.

Zwróć także uwagę na opcje regulacji nacisku stopki. Obsługa ręczna jest wygodniejsza, zwłaszcza jeśli pracujesz z różnymi grubościami materiałów. Dla maszyny do szycia ważne jest również to, ile ściegów jest w stanie wykonać i czy jest możliwość regulacji ich gęstości i szerokości. Jeśli jesteś początkującym szyciem, lepiej wybrać maszynę z kilkoma podstawowymi rodzajami ściegów.

Pięć najlepszych modeli według opinii użytkowników

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

20 czerwca 2021