Dlaczego opłaca się kupować inteligentne wagi osobiste

,
Dlaczego opłaca się kupować inteligentne wagi osobiste

Inteligentna waga osobowa należy do grupy tzw. wag analitycznych, pozwalających monitorować wagę i kontrolować masę mięśniową, ale także ilość tkanki tłuszczowej, poziom wody w organizmie oraz BMI. Jak to działa i kiedy warto go kupić?

 

Dlaczego warto kupić inteligentną wagę osobową?

To dobra motywacja do zmiany stylu życia, dbania o sylwetkę, zdrowej diety i monitorowania stanu zdrowia, aby uniknąć poważnych chorób, których czynnikiem ryzyka jest nadwaga lub otyłość. Należą do nich cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krążenia, zwyrodnienie kostno-stawowe, a także depresja i wycofanie społeczne. Wszystkie te czynniki zostały uznane za choroby cywilizacyjne.

 

Jaką osobistą inteligentną wagę wybrać?

Do wyboru mamy mechaniczne i elektryczne, z których każda ma swoje wady i zalety. Mechaniczne nie potrzebują baterii, pokazują wagę dzięki mechanizmowi analogowemu, wynik można odczytać na wyświetlaczu z wagą w miejscu, w którym pokazana jest nasza waga. Wagi elektroniczne będą wymagały baterii, liczba i rodzaj baterii będzie zależeć od modelu. Wagi tego typu są najczęściej dostępne w wielu kolorach, często posiadają inne funkcje. Gdy staniemy na wadze, po chwili na ekranie LCD pojawi się masa naszego ciała.

Większość wag elektronicznych waha się od 2 do 150 kilogramów. Jednak niektórzy producenci oferują wagi z górną granicą do 200 kilogramów. Zwróć uwagę na podstawowe jednostki miary dla swojego modelu. Żadna waga nie może wyświetlić dokładności pomiaru masy do 1 grama. Koszt wagi osobistej zwykle odpowiada jakości produktu, który zamierzasz kupić i czego faktycznie oczekujesz od takiego urządzenia. U nas znajdziesz najtańsze modele wag elektronicznych renomowanych producentów za nieco ponad 300 koron, ale jeśli chcesz kontrolować nie tylko swoją wagę, ale także inne parametry, kup model ze średniej lub wyższej kategorii cenowej. Ceny tych inteligentnych wag łazienkowych zaczynają się od około 800 CZK.

Waga z aplikacją

Dzięki bezpłatnej aplikacji na telefon i połączeniu z wagą przez Bluetooth możesz monitorować wiele parametrów dotyczących swojego ciała i mieć wszystkie statystyki zawsze pod ręką!
Inteligentne wagi osobiste pozwalają sprawdzić takie parametry jak:
masa ciała, masa mięśniowa, masa tkanki tłuszczowej, masa wody, masa kostna, poziom tkanki kostnej w procentach, zawartość wody w organizmie, zawartość tkanki tłuszczowej, zawartość masy mięśniowej, BMI, prawidłowa kontrola masy ciała, BMR, czyli dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, zarządzanie postępami, pamięć, która pozwala analizować wyniki.
Aplikacja umożliwia śledzenie wagi i składu ciała, śledzenie statystyk i postępów. Jest bezpłatny i działa na większości smartfonów obsługujących technologię Bluetooth. Ćwicząc lub zmieniając dietę zobaczysz, jak zmienia się skład Twojego ciała i uzyskasz dostęp do szeregu innych parametrów. Wystarczy zainstalować aplikację na smartfonie lub tablecie. Od teraz możesz analizować pomiary z każdego dnia, a także wyświetlać średnią wagę w wybranym okresie. Rejestruj pomiary i śledź swoją wagę i skład ciała za pomocą inteligentnej wagi. Waga podłączona do smartfona z włączoną funkcją Bluetooth automatycznie wyśle ​​wynik na Twój telefon. Większość aplikacji zawiera również podsumowania, wykresy i grafikę, dzięki którym odczytywanie danych jest łatwiejsze i bardziej przejrzyste. Komfort korzystania z inteligentnej wagi znacznie przewyższa zatem tradycyjną wagę, co wymusza na użytkowniku osobną rejestrację i interpretację wyników. Wiele urządzeń oferuje funkcję tworzenia plików tekstowych lub tabel, które pozwalają na zapis historii ważeń. Dzięki temu dane gromadzone przez długi czas mogą być łatwo udostępniane lekarzom, dietetykom czy trenerom personalnym, co wspomaga nasz proces odchudzania.

Inteligentna waga została stworzona przede wszystkim z myślą o osobach, które chcą skupić się na swojej masie ciała – starają się schudnąć, budować mięśnie lub ze względów zdrowotnych są zmuszone do szczególnej kontroli nad swoim ciałem. Osoby te szczególnie docenią możliwość przechowywania, analizowania i interpretowania danych, które oferuje połączenie urządzenia ze smartfonem.
Jest to jednak przydatne narzędzie dla każdego, kto chce prowadzić zdrowy tryb życia, który odgrywa ważną rolę motywującą. Pod płaszczykiem innowacji technologicznych kryje się naprawdę wartościowe urządzenie, które może ułatwić codzienną pracę wielu osobom. Warto rozważyć zakup inteligentnej wagi, uwzględniającej indywidualne potrzeby, styl życia i związane z tym plany. Ponadto aplikacje wspierają użytkowników poprzez zawarte w nich systemy motywacyjne i zachęcają ich do wzmożenia wysiłków. Kolejnym suplementem są np. oznaki optymalnego spożycia kalorii.

Najlepsze osobiste inteligentne wagi według użytkowników

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 NUN4048GL recenzja

Garmin Index S2 Biały (0100229413) recenzja

Omron BF511 recenzja

Xiaomi Smart Scale V2 recenzja

Sencor SBS 5050BK recenzja

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

7 czerwca 2021

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *