Komputer nie widzi drukarki? Wiemy, jak sobie z tym poradzić

,

Bardzo często zdarza się, że po zainstalowaniu nowej drukarki na komputerze komputer jej nie widzi. W rzeczywistości podobny problem może wystąpić nawet w przypadku urządzenia, które masz od jakiegoś czasu i normalnie z nim pracujesz. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się najczęstszym powodom, dla których komputer nie widzi drukarki i jak rozwiązać sytuację i ponownie rozpocząć drukowanie.

 

Problem z Wi-Fi

Jeśli masz drukarkę bezprzewodową, najpierw sprawdź połączenie Wi-Fi. Ale jeśli działa poprawnie, problem może nadal występować w komputerze. Opcja komunikacji bezprzewodowej może być w nim wyłączona. Po włączeniu drukarka pojawi się w opcjach komputera. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie pomaga, przeprowadź test sieci bezprzewodowej. Jego wyniki powiedzą ci, gdzie jest problem. Sposób przeprowadzenia diagnostyki znajdziesz w instrukcji dołączonej do urządzenia.

Przestarzałe sterowniki

Oprogramowanie komputerowe wymaga okresowej aktualizacji. Po dokonaniu aktualizacji konieczne jest sprawdzenie, czy nie są dostępne nowe sterowniki dla Twojej drukarki. Bez ich zainstalowania komputer może mieć problem ze znalezieniem drukarki. Jeśli sterowniki są aktualne, a drukarka nadal nie jest widoczna, prawdopodobnie wystąpił inny problem.

 

Sprawdź kable

Czasami powody, dla których drukarka nie drukuje, mogą być bardzo błahe. Nawet do tego stopnia, że ​​nawet nie przychodzą ci do głowy. Komputer może nie widzieć drukarki, ponieważ środowisko nie jest włączone. W gnieździe, do którego jest podłączony, mogło dojść do zwarcia. Lub, jeśli masz model przewodowy, drukarka może być źle podłączona lub sam kabel mógł zostać uszkodzony. To są drobiazgi, ale dobrze jest najpierw wykluczyć takie ewentualności.

Inny powód

Inną możliwą przyczyną problemu, w przypadku przewodowego modelu drukarki, jest uszkodzenie portu USB. Czy to na drukarce, czy na komputerze. A jeśli nie jest uszkodzony, to przynajmniej może być brudny. W takim przypadku usuń brud, który nagromadził się wewnątrz portu.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

26 marca 2023