Ekspresem można sterować także za pomocą telefonu komórkowego. Czy warto kupić?

,

Podobnie jak lodówka czy kuchenka, ekspres do kawy jest dla niektórych podstawowym wyposażeniem kuchni. Dotyczy to osób, które bez kawy nie potrafią funkcjonować. Na szczęście oferta modeli jest bardzo bogata i każdy znajdzie coś dla siebie. Najnowszym hitem wśród ekspresów do kawy są te, którymi można sterować za pomocą aplikacji mobilnej. Jak działa taki model i czy w ogóle warto go kupić? Na to wszystko odpowiemy w tym artykule.

Jak działa ekspres do kawy?

Z wyglądu ekspres sterowany telefonem nie odbiega od klasycznych. Różnica polega na tym, że modele te posiadają wbudowany moduł Bluetooth, który umożliwia połączenie ze smartfonem. Sterowanie odbywa się wtedy za pomocą specjalnej aplikacji, która jest dostępna zarówno na iOS, jak i na Androida. Po instalacji proces jest bardzo prosty, wystarczy sparować oba urządzenia.

Sterowanie ekspresem przez telefon jest intuicyjne. Przy prostszych ekspresach możesz wybrać w aplikacji konkretny rodzaj kawy, jaki chcesz (espresso, latte, cappuccino itp.), bardziej zaawansowane pozwalają na większą personalizację napoju (regulacja mocy kawy, ilości mleka czy pianki, itp.). Poza przygotowaniem kawy, przez telefon możesz ustawić także inne rzeczy – po jakim czasie ekspres ma się wyłączyć, jak często ma włączać się funkcja czyszczenia lub odkamieniania oraz czy ma być włączony tryb oszczędzania energii.

Czy taki ekspres do kawy jest tego wart?

Ekspres sterowany przez aplikację zapewnia przede wszystkim dużą wygodę. Jeśli wieczorem postawisz kubek pod ekspresem, możesz rano wstać i mieć świeżą kawę pod ręką. Możesz rozpocząć przygotowywanie kawy z łóżka, a niektóre modele pozwalają nawet ustawić godzinę, o której urządzenie samo się uruchomi. Kolejną zaletą jest to, że aplikacja zapewni Ci szybką diagnozę usterki, jeśli coś się stanie z ekspresem. Następnie poinformuje Cię, czy możesz wykonać naprawę samodzielnie, czy też musisz odwiedzić centrum serwisowe. Wielu producentów zapewnia również dostęp do informacji o tym, ile wody i prądu zużyło urządzenie w aplikacji.

Pozostaje jeszcze pytanie, ile kosztują takie urządzenia. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać wystarczające, ale nie do końca jest to prawdą. Przedział cenowy tych ekspresów do kawy jest zaskakująco szeroki. Można znaleźć modele, które kosztują nieco ponad pięć tysięcy i oczywiście takie, które kosztują czterdzieści tysięcy i więcej. Modele różnią się więc ilością przygotowywanych napojów, zaawansowanymi funkcjami dodatkowymi, wielkością, designem, zużyciem i szybkością przygotowania.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

26 marca 2023