Jak wybrać słuchawki do gier

,

Przede wszystkim słuchawki do gier muszą być wygodne. Jest prawdopodobne, że będziesz je mieć na uszach przez długie godziny. Oczywiście jakość dźwięku również nie może pozostawać w tyle. Najlepsze są słuchawki, ale można też zaopatrzyć się w specjalne słuchawki z zatyczkami do uszu. Przyjrzyjmy się trzem podstawowym typom słuchawek do gier i parametrom, na które warto zwrócić uwagę przy ich zakupie

Rodzaje słuchawek

 

Wokół uszu

Te słuchawki są zakładane na głowę, a wkładki douszne otaczają uszy. Oznacza to, że są to najwygodniejsze słuchawki z możliwych – możesz je mieć na uszach przez kilka godzin i nie będą cię naciskać. W porównaniu do innych typów słuchawek są jednak większe i znacznie cięższe. Nie nadają się więc jako słuchawki w podróży i najlepiej jest zostawić je statycznie w domu przy komputerze.

 

 

Na uszach

W tych słuchawkach wkładki douszne są umieszczane bezpośrednio na uszach. Co oznacza, że ​​po pewnym czasie mogą zacząć pchać i czuć się niewygodnie. Z drugiej strony są znacznie lżejsze niż słuchawki wokół uszu i są bardziej praktyczne w podróży. Są porównywalne cenowo z poprzednim typem.

 

Wtyczki do gier

Słuchawki do gier z wtyczkami różnią się nieco od klasycznych słuchawek z wtyczkami. Są dostosowane do długiej gry. Mimo to nadają się do noszenia maksymalnie przez 3 godziny, wtedy stają się bardzo niewygodne. Dlatego generalnie nie są zalecane jako słuchawki do gier. Poprzednie typy wyglądają podobnie i są znacznie mocniejsze i wygodniejsze. Oczywiście należy zaznaczyć, że te słuchawki są idealne w podróży ze względu na swoją kompaktowość.

 

Połączenie

 

Drut

Słuchawki przewodowe mają tę wielką zaletę, że jakość dźwięku w ogóle nie jest tracona podczas transmisji dźwięku. Grają więc znacznie lepiej niż słuchawki bezprzewodowe. Ale dla niektórych ten drut może stanowić problem. Może mylić i przeszkadzać.

 

Bezprzewodowo

Jak już wspomniano, największą zaletą słuchawek bezprzewodowych jest to, że nie krępują ruchów. Z drugiej strony jakość dźwięku jest tracona podczas transmisji sygnału. Oczywiście są wyjątki, a przy słuchawkach bezprzewodowych wyposażonych w kodeki AptX i AAC jakość prawie nigdy nie jest tracona. Większość tych słuchawek działa na częstotliwości radiowej (Wi-Fi) i można je bez problemu podłączyć do komputera. Istnieją również słuchawki, które łączą się z urządzeniem przez Bluetooth. Tutaj musisz dowiedzieć się, czy Twój komputer lub laptop jest wyposażony w tę technologię.

Budowa

Zamknięte

Konstrukcja zamknięta jest najczęściej spotykana w przypadku słuchawek. Tłumi dźwięki otoczenia i ich nie wypuszcza. Jednak ze względu na izolację dźwięku wewnątrz następuje niewielka zmiana. Oznacza to, że nie grają tak dobrze, jak otwarte słuchawki, ale z drugiej strony nie będziesz nikomu przeszkadzać i nic nie będzie Ci przeszkadzać.

 

Otwarty

Taka konstrukcja słuchawek przepuszcza dźwięk i nie tłumi tak dobrze dźwięków z otoczenia. Zapewnia jednak wierniejsze odtwarzanie muzyki z mniejszymi zniekształceniami. W każdym razie otwarte słuchawki nadają się tylko do cichego otoczenia, w którym nie można Ci przeszkadzać.

 

Półzamknięte

To kompromis między dwoma typami konstrukcji. Potrafią częściowo wyciszyć dźwięk z otoczenia i jednocześnie częściowo wypuścić dźwięk. Wszystko to, jeśli słuchasz z normalną głośnością.

 

Zalecane słuchawki

Monoprice Monolith M1570 Słuchawki Planarne (39416) recenzja

Słuchawki TWS I12 recenzja

Słuchawki TWS F9 Bluetooth czarny recenzja

Bezprzewodowe Słuchawki Nauszne Bluetooth MP3 recenzja

Monoprice Monolith M600 Słuchawki Planarne recenzja

Umiejętności

Opublikowano w dniu

25 marca 2021