Przegląd typów klawiatur. Wybierz właściwy

,

Klawiatura jest kluczem do pracy z komputerem. A kupując nowy, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę, jaką pracę na nim wykonasz. Zwykły gracz będzie potrzebował nieco innej klawiatury niż ktoś, kto będzie pisać lub pracować w biurze. Przyjrzyjmy się kilku typom klawiatur w zależności od tego, do czego najlepiej się nadają.

 

Nauka lub praca biurowa

W przypadku klawiatur do tego typu pracy warto monitorować wysokość poszczególnych klawiszy i ich wagę aktywacji. Rozważ także zakup klawiatury bezprzewodowej, aby zaoszczędzić miejsce na biurku. A jeśli brakuje Ci miejsca lub dużo podróżujesz, kup jedną z tak zwanych mini klawiatur. Są bardzo lekkie i kompaktowe.

 

Granie w gry lub pisanie

Zwykli gracze lub zapaleni pisarze potrzebują głównie wytrzymałej klawiatury. Taki, który może wytrzymać częste użytkowanie. Dlatego klawiatury mechaniczne są idealnym wyborem. Są one nie tylko trwalsze, ale także mają krótszy czas reakcji i małą masę aktywacji (tj. Siłę, jaką należy wywrzeć na naciśnięcie klawisza). Jeśli często piszesz lub grasz w ciemności lub w półmroku, weź pod uwagę również podświetlaną klawiaturę. Dzięki niemu nie musisz przerywać swojej aktywności ani zapalać światła.

Programowanie lub praca twórcza

Długie godziny pracy przy komputerze mogą być kłopotliwe dla rąk. Szczególnie w tunelach nadgarstka. Pomogą Ci w tym ergonomiczne klawiatury. Zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie. Mają określony kształt i często są wyposażone w podkładkę pod nadgarstkiem.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

25 marca 2021