Jak wybrać rower elektryczny

, ,

Rowery elektryczne przeżywały ostatnio ogromny boom. Ludzie coraz częściej je kupują, a wraz z nimi poszerza się ich oferta. I w tym bardzo łatwo się zgubić. Prawdopodobnie powstają rowery, które spełnią wszystkie Twoje wymagania i będą odpowiadały Ci pod każdym względem. Jedynym problemem jest znalezienie go i nie zgubienie się w niemal nieskończonych możliwościach. Dlatego przygotowaliśmy przegląd najważniejszych rzeczy, na których należy się skupić przy wyborze nowego e-roweru.

Jest kilka punktów, na których powinieneś się skupić, zanim udasz się do sklepu, aby wybrać. Nie warto skupiać się tylko na cenie, ale także na sposobie użytkowania e-roweru czy rozmiarze ramy. Jednocześnie ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że rower nie jest rzeczą na jeden sezon. Wręcz przeciwnie, powinien być w stanie wytrzymać więcej i pokonać setki, a nawet tysiące kilometrów. Tylko wtedy będziesz zadowolony z zakupu.

Kategoria rowerów elektrycznych

Tutaj ważne jest, aby zdecydować, gdzie i jak będziesz używać roweru. Istnieje różnica między e-rowerami, które należą do terenów górskich, na wycieczki przyrodnicze lub do jazdy po mieście. W zależności od przeznaczenia wybierz rower według 4 kategorii – miejskiej, crossowej, górskiej i składanej. Każdy ma swoją specyfikę, na którą warto uważać.

Miejski rower elektryczny

Ważnym parametrem tych kół jest ich niewielka waga i prosta obsługa. Użytkownicy z pewnością docenią fakt, że rower jest wyposażony w błotniki i światła i można go nosić w zwykłej cywilnej odzieży. Rower może pokonać dystans od 50 do 70 km. Jednocześnie bateria jest bardzo lekka i łatwo wyjmowana. Rowery miejskie sprawdzają się w raczej utwardzonym terenie, ale poradzą sobie również z polną lub leśną drogą.

E-rower biegowy

Idealny rower, jeśli szukasz wysokiej jakości roweru turystycznego z długim czasem podróży. Te rowery elektryczne zapewniają również wysoki komfort jazdy, niską wagę i doskonałą obsługę. Nadaje się na dłuższe wycieczki po drodze lub w lżejszym terenie.

E-rower górski

Idealny pojazd do jazdy w trudnym terenie górskim. Ale nie tylko w tym. Poradzi sobie również z miastem lub drogą. Posiadają wysokiej jakości koła, które wytrzymają większe obciążenie, przerzutkę z 7-10 biegami, amortyzowany widelec oraz hydrauliczne hamulce tarczowe. Ten e-rower jest dla każdego, kto szuka sportu.

Składany rower elektryczny

Podstawową zaletą jest to, że można go złożyć. Jego skład różni się w zależności od producenta. Jest to rower nadający się do miasta po utwardzonych drogach i komfortowa jazda. Dlatego nadaje się na krótkie wycieczki po mieście lub do pracy. W domu bez problemu złożysz i wyczyścisz rower. Z łatwością mieści się w windzie i nie zajmuje dużo miejsca w domu.

Zasięg

Kolejny bardzo ważny parametr. Ale niestety również bardzo zmienne. Zależy to od jego stylu jazdy, wagi kierowcy, rodzaju toru, typu zastosowanego silnika itp. Jednocześnie należy pamiętać, że długości jazdy podane w broszurach są bardzo często przesadzone. Dlatego wskazane jest, aby zapytać sprzedawcę o faktycznie testowany zakres, a nie ten określony przez producenta.

Specyficzne kategorie dojazdów do pracy

  • 50-70 km na jednym ładowaniu (pojemność akumulatora 9AH – 11AH)
  • 70-90 km na jednym ładowaniu (pojemność akumulatora 11AH – 13AH)
  • 90 i więcej na jednym ładowaniu (pojemność akumulatora 13-16AH)
  • 70-140 km na jednym ładowaniu (pojemność akumulatora 11,4 Ah – 14 Ah)

Rozmiar ramki

Parametr, na temat którego powinien być w stanie doradzić doświadczony sprzedawca. Każdy jest inny, więc tej kategorii nie można całkowicie wrzucić do ogólnej tabeli. Wynika to również z faktu, że nie zawsze zależy to tylko od wysokości. Dlatego warto powierzyć się ekspertowi i zasięgnąć porady w sprawie rozmiaru ramy.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

15 września 2020