Jak wybrać kamerę bezpieczeństwa

,

Kamery bezpieczeństwa stają się coraz bardziej popularne. Umożliwiają strumieniowe przesyłanie wideo w czasie rzeczywistym, najczęściej za pośrednictwem smartfona, i ostrzegają o każdym ruchu za pomocą powiadomień. W rezultacie kamery bezpieczeństwa mogą być używane do przechwytywania dowodów, gdy miejsce jest naruszane, i zapewniają wideo niezbędne do zlokalizowania sprawcy. Co więc mogą zrobić inteligentne kamery monitorujące i jak wybrać?

Co to jest inteligentna kamera bezpieczeństwa?

Kamery inteligentne, w przeciwieństwie do klasycznych, współpracują ze sobą w sieci i można nimi zdalnie monitorować i zarządzać nimi. Kamery inteligentne obejmują – inteligentne kamery wewnętrzne, inteligentne kamery zewnętrzne, sterowane obrotowe kamery bezpieczeństwa, ale także np. Opiekunki do dzieci. Oprogramowanie jest również powiązane z inteligentnymi aparatami. Oprócz pilnowania budynku możesz za ich pomocą sprawdzać dzieci, zwierzęta domowe czy włączone urządzenia.

Co potrafią inteligentne kamery

Kamery z transmisją online

W przypadku inteligentnych kamer bezpieczeństwa połączenie internetowe i zdalna administracja są dziś oczywistością. Działają za pośrednictwem aplikacji, w przeciwieństwie do nagrywania do pamięci, mogą pracować z transmisjami na żywo. Możliwe jest bezpośrednie przeniesienie z aparatu do telefonu komórkowego lub laptopa, wystarczy mieć połączenie z Internetem i znać hasło.

Kamery obrotowe

Obrotowe kamery służą do monitorowania większego obszaru. Możesz ustawić go na tryb automatyczny, w którym kamera będzie się obracać lub sterować nią zdalnie i ustawiać ją w dokładnym miejscu, które chcesz oglądać.

Kamery do wykrywania ruchu

Wykrywanie ruchu to jedna z najbardziej przydatnych funkcji inteligentnych kamer. Kamera rozpoczyna nagrywanie tylko wtedy, gdy wykryje ruch, oszczędzając w ten sposób miejsce na dysku. Jeśli podłączysz inne urządzenia w swoim inteligentnym domu, możesz bezpośrednio ustawić, na co ma reagować kamera. Na przykład wyłącz powiadomienia, gdy włączone są światła itd. Do wykrywania ruchu dodano inteligentne funkcje, takie jak odłączenie kamery lub wykrywanie zaćmień.

Kamery do rozpoznawania twarzy

Najlepsze inteligentne aparaty potrafią zapamiętać i rozpoznać postacie i twarze. Dzięki temu mogą zwrócić uwagę na nieznaną osobę w monitorowanym obszarze. Jeśli kamera wykryje nieznaną osobę, włączy sygnał. Mogą również mapować czas pobytu poszczególnych osób na monitorowanym terenie. Może również odróżniać zwierzęta od ludzi, zapobiegając tym samym fałszywym alarmom.

Kamery noktowizyjne

Ta funkcja jest szczególnie potrzebna w przypadku kamer zewnętrznych, w których potrzebujesz aparatu, aby móc fotografować nawet po zmroku. Noktowizor ma różne zasięgi dla różnych kamer, więc wybierz zasięg w zależności od umiejscowienia kamery i wymaganych odległości dla obiektu.

Przed zakupem aparatu sprawdź, jakiego oprogramowania używa, jakie są opcje połączeń i pamięci, w której kamera będzie zapisywana, jeśli to konieczne, a także sprawdź długość kabli.

Różnica

Rozdzielczość jest jednym z najważniejszych danych wpływających na jakość obrazu. Rozdzielczość często odnosi się do liczby pikseli. Im więcej tym lepiej. Idealna rozdzielczość to przynajmniej HD 720p lub wyższa. Kamery 1080p FullHD są świetne, najwyższe modele radzą sobie z wyższymi rozdzielczościami, takimi jak 4K.
Zależy to jednak nie tylko od parametrów rozdzielczości, ale także od jakości obrazu i warunków oświetlenia. W ciemności większość kamer IP Wi-Fi jest wyposażona w oświetlenie IR LED, które zapewnia lepsze nagrywanie w trybie nocnym. Światłoczułość jest podawana w jednostkach „Lux”. Im niższa wartość, tym lepiej aparat będzie fotografował w złych warunkach oświetleniowych.

Jakość czujnika

Czujnik ma kluczowy wpływ na jakość obrazu. Ponieważ nie jest możliwe poznanie wszystkich czujników, spróbuj wpisać na przykład nazwę kamery na YouTube i zobacz, jak wyglądają filmy przed zakupem. Alternatywnie możesz porównać je z innym aparatem o tej samej rozdzielczości i od razu sprawdzić, czy różnica jest znacząca. Czujnik jakości może obsłużyć więcej klatek na sekundę i nie musisz się martwić o pocięte wideo, w którym wszystko, co ważne, nie musi nawet zostać uchwycone.

Kąt widzenia

Kąt określa, którą sekcję monitoruje kamera. W przypadku klasycznych kamer CCTV kąt widzenia wynosi zwykle 90 stopni, a kamery obrotowe nawet 360 stopni.

Temperatura pracy i żywotność noktowizora

Jeśli umieścisz kamerę w ekstremalnych warunkach, sprawdź temperaturę pracy. Ekstremalne temperatury nie wskazują również diod podczerwieni do widzenia w nocy. Żywotność diod wynosi zwykle około 10 000 godzin.

Systemy kamer to bardzo wyrafinowane urządzenia, a rynek jest pełen wielu różnych modeli, różniących się jakością, cechami specjalnymi i ceną. Jeśli masz już pomysł na jaką funkcję chcesz, skup się na kamerach sterujących taką funkcją, a dopiero potem wybierz według parametrów technicznych i ceny, uprościsz i przyspieszysz podejmowanie decyzji.

Najlepsze kamery bezpieczeństwa według opinii użytkowników

Xiaomi Mi Home Security Camera 360 (QDJ4041GL) recenzja

Xiaomi Mi Home Security Basic 1080P (QDJ4047GL) recenzja

D-Link Kamera IP Wi-Fi Cloud (DCS-932L) recenzja

D-Link 5 Megapixel Varifocal Bullet Dome Network Camera (DCS7517) recenzja

Edimax Ic-3116W recenzja

Umiejętności

Opublikowano w dniu

15 września 2020