Jak wybrać przenośną lodówkę

,

Przenośna lodówka służy do transportu żywności, która szybko się psuje w normalnych temperaturach. Docenisz to na wyjazdach i dłuższych wypadach. Pasuje do Twojego samochodu lub przyczepy kempingowej i przedłuża świeżość potraw. Przenośną lodówkę będziesz używać nie tylko podczas wyjazdów i wakacji samochodem, ale nadaje się również do regularnych zakupów spożywczych. Zaletą przenośnych lodówek są ich kompaktowe wymiary.

Na co zwrócić uwagę wybierając przenośną lodówkę

Posługiwać się

Przy wyborze należy wziąć pod uwagę, gdzie i jak często będziesz korzystać z przenośnej lodówki. Od tego zależy jego rozmiar lub wydajność. Powinieneś wyjaśnić, co schłodzisz w lodówce, czy tylko napoje czy jedzenie. Na rynku są różne modele, niektóre nadają się do samochodu lub przyczepy kempingowej, inne do domku letniskowego, niektóre można zostawić na długo na zewnątrz.

Ruchliwość

W zależności od tego, jak często używasz lodówki, skup się na jej przenośności. Jeśli zamierzasz kupić model termoelektryczny, powinien mieć odpowiednią i mocno zamocowaną rączkę. Niektóre większe modele są wyposażone w koła i można jeździć jak z walizką, docenisz to na dłuższych wyprawach lub z dużą ilością schłodzonej żywności.

Połączenie

Lodówki samochodowe zasilane są z gniazdek z wyjściem 12 V lub 24 V oraz 230 V do standardowego gniazda. Niektóre urządzenia oferują kilka opcji. Inną opcją jest zakup obniżki jako akcesorium. Lodówki idealnie nadają się do transportu samochodem, które mogą być zasilane napięciem 12 V z zapalniczek samochodowych. Jeśli podróżujesz przyczepą kempingową, znajdziesz również opcję zasilania 24 V. Ostatnią opcją jest praca na gaz, najczęściej propan lub propan-butan. Ich zaletą jest ekonomiczna eksploatacja, nie pobierają dużo energii np. Z samochodu czy przyczepy kempingowej.

Długość kabla zasilającego

Zwykle można znaleźć kabel o długości 2-3 metrów, co jest wystarczające dla większości standardowych samochodów. Jeśli kabel jest krótki, możesz opcjonalnie dodać przedłużacz.
Wymiary
Najczęstszym kształtem będzie blok, który może mieć różne rozmiary. Planując przewożenie lodówki w samochodzie, należy również zadbać o to, aby była łatwa w obsłudze. Najpopularniejsze wymiary lodówek to 55 x 35 x 55 cm Wymiary są bardzo ważne dla każdej przenośnej lodówki. Wymiary zewnętrzne określają miejsce umieszczenia lodówki.

Tom

Objętość zwykle podaje się w litrach. Na rynku znajdziemy modele o pojemności od 8 litrów po duże lodówki o pojemności powyżej 60 litrów Przy wyborze należy wziąć pod uwagę liczbę członków w gospodarstwie domowym.

Pobór energii

Zużycie energii wskazuje, ile energii zużywa lodówka. Najmniejsze wartości to około 20-30 watów, mocniejsze około 50 W.Najmocniejsze typy mają maksymalne zużycie 100 W.

Wydajność chłodzenia

Wydajność chłodnicza zależy od rodzaju samej lodówki Najprostsze skrzynki praktycznie nie mają wydajności chłodniczej, a przede wszystkim izolują żywność od temperatury otoczenia. Temperaturę wewnętrzną można obniżyć za pomocą wkładek chłodzących, które mogą obniżyć temperaturę maksymalnie o dziesięć stopni w porównaniu z otoczeniem.
Lodówki termoelektryczne są w stanie schłodzić do różnicy 30 ° C od temperatury zewnętrznej. Maszyny kompresorowe są mocniejsze i mogą nawet zamarznąć.

Przenośne lodówki – rodzaje

Thermobags – utrzymują niską temperaturę wewnętrzną dzięki izolującej folii aluminiowej oraz wkładowi żelowemu, który jest wyjmowany.
Chłodziarki – dzięki solidnej konstrukcji są wytrzymałe i utrzymują chłód potraw nawet do 27 godzin.
Lodówki samochodowe – po podłączeniu do zapalniczki samochodowej zapewnia nieograniczony czas chłodzenia.

Lodówki absorpcyjne – poprzez cyrkulację gazu lub cieczy odprowadzają ciepło z wnętrza, wymagają prądu, są bardziej wymagające pod względem obsługi i wentylacji. Są idealnym rozwiązaniem np. Do przyczepy kempingowej.
Lodówki kompresorowe – działają na tej samej zasadzie, co tradycyjne lodówki. Jest to najpotężniejszy typ, który może chłodzić z wysoką wydajnością, a także zapewnia zamrażanie. Niezależnie od otaczającego środowiska zamarza np. Do -20 ° C nawet prawie 20 godzin po odłączeniu od sieci. Wady to duża waga, wyższe zużycie energii elektrycznej i wyższa cena.
Lodówki termoelektryczne – mogą chłodzić i ogrzewać. Maksymalne chłodzenie osiąga 30 ° C w porównaniu do temperatury zewnętrznej. Mają kompaktowe wymiary i można je kupić w niskiej cenie. Wadą jest większe zużycie energii elektrycznej niż chłodzenie wnętrza do wymaganej temperatury.

Funkcjonować

Termostat z automatyczną regulacją temperatury – może oszczędzać energię, włączając chłodzenie tylko wtedy, gdy temperatura wzrośnie powyżej określonej granicy. Bardziej zaawansowane typy lodówek są wyposażone w termostat.

Ochrona ABS – zapewnia, że ​​przenośna lodówka wyłącza się, gdy spada napięcie akumulatora samochodowego.

Blokada – to niezbędna funkcja, gdy musisz manipulować lodówką. Zapobiega przypadkowemu otwarciu i rozlaniu się żywności i napojów.

Wyświetlacz – informuje również o temperaturze wewnętrznej przenośnej lodówki.

Zabezpieczenie przed zwarciem – zapobiega uszkodzeniom lodówki i innych urządzeń podłączonych do sieci.

Najlepsze lodówki przenośne według recenzji

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

11 sierpnia 2020