Jak wybrać odpowiednią kamerę samochodową i świetne porównanie najpopularniejszych kamer

,

Coraz więcej samochodów wyposażonych jest w kamery samochodowe. Podczas wypadku, którego nie spowodowałeś, będzie to nagranie z tego urządzenia, które pomoże Ci podczas obrony w sądzie. Jak w przypadku większości elektroniki, ważne jest, aby wybrać kamerę o odpowiednich parametrach, aby jak najlepiej Ci służyła. Dlatego dołączamy krótki i jasny przewodnik, jak wybrać najlepszy aparat.

Rekord

Pierwszym ważnym kryterium jest jakość nagrania, dla zwykłego użytkownika wystarczy jeszcze niższa jakość. Po jakość HD warto sięgnąć tylko wtedy, gdy potrzebujesz dobrej jakości nagrań, np. Na wakacjach.

Viofo A129 Pro GPS Dual 4K recenzja

Rozmiar

Następnie skup się na rozmiarze. Ważne jest, aby wcześniej wiedzieć, gdzie umieścić kamerę – najczęściej umieszcza się ją w górę i na środku przedniej lub tylnej szyby. Jednocześnie jednak nie może zasłaniać widoku za wszelką cenę, dlatego zalecamy wybór mniejszych modeli.

Pokaz

Opcjonalnym akcesorium jest wyświetlacz. Z jednej strony aparaty z wyświetlaczem są łatwiejsze w obsłudze z opcją odtwarzania nagrania, ale z drugiej są też droższe i większe. Ponadto dobrze przemyśleć lokalizację kamery, aby móc do niej dotrzeć mając wyświetlacz.

CEL-TEC M6s Dual Touch Czarna/Srebrna recenzja

GPS

GPS może być dobrą pomocą. Dzięki tej funkcji kamera może rejestrować położenie pojazdu, a także informacje o prędkości. Jest to najczęściej wykorzystywane przez firmy do kontrolowania ruchu samochodów służbowych. W przypadku niektórych kamer z tą funkcją napotykamy również możliwość wykrywania fotoradarów. Jednak nie działa jako nielegalne zakłócacze, a jedynie ostrzega kierowców o ryzyku.

Detekcja ruchu

Wykrywanie ruchu pomoże w walce z potencjalnymi złodziejami. Jednocześnie oszczędza baterię urządzenia. Kamery samochodowe z tą funkcją włączają nagrywanie za każdym razem, gdy rejestrują ruch wokół samochodu. Więc nie działa cały czas.

MIO MiVue C540 (5415N5780023) recenzja

Bateria

Istnieją dwa rodzaje akumulatorów samochodowych. Musisz wybrać to, co najbardziej Ci odpowiada. Niektóre kamery mogą być zasilane bezpośrednio z samochodu, ale są też modele zasilane bateryjnie. Jest to szczególnie ważne w przypadku kamer do wykrywania ruchu – musi działać bez uruchomionego silnika.

Oszczędność

Ważne jest również, aby zastanowić się, jak zapisać rekord. Wszystkie nagrania są zwykle automatycznie przesyłane na kartę SD. Jeśli skończy się miejsce, można go łatwo wymienić. Inną opcją jest ustawienie pętli w kamerze – jeśli karta jest pełna, nowy rekord zacznie zastępować stary.

Viofo A129 GPS recenzja

 

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

18 sierpnia 2020