Jak przyspieszyć komputer w 1 minutę

,

Masz jedną minutę? To wystarczy, aby znacznie poprawić wydajność komputera z systemem Windows. nie wierzysz? Przekonaj się więc w poniższym artykule.

Za każdym razem, gdy system Windows się włącza, automatycznie uruchamia dużą liczbę aplikacji. Niektóre są niezbędne do funkcjonowania komputera, ale niektóre są włączane zupełnie niepotrzebnie. Co oczywiście spowalnia komputer. Jednocześnie nie potrzebuje przesadnie drogich programów czyszczących ani najwyższej wiedzy informatycznej, aby ten stan poprawić. Dzięki temu przewodnikowi możesz łatwo poprawić wydajność swojego urządzenia.

  1. W systemie Windows 10 lub 11 przejdź do menu Start, a następnie kliknij przycisk Ustawienia (pokazany jako koło zębate).
  2. Następnie kliknij okno aplikacji, a następnie przycisk „Po uruchomieniu”.
  3. Tutaj zostanie wyświetlona lista aplikacji uruchamianych przez system Windows przy każdym włączeniu. Wyłącz te, które nie muszą działać cały czas.

Które aplikacje wyłączyć?

Być może patrząc na listę aplikacji wahasz się, które z nich można bezpiecznie wyłączyć. Idealnie jest wyłączyć te, które nie wpływają na działanie komputera. Z aplikacji takich jak Skype, Dropbox, Microsoft Edge i tym podobnych korzystasz tylko czasami (jeśli w ogóle), więc ich działanie nie jest niezbędne, a jedynie spowalniają Twój komputer. Więc śmiało je wyłączaj. I odwrotnie, nie wyłączaj różnych programów antywirusowych lub chroniących komputer. Utrzymywanie plików w dobrym stanie jest ważne dla ich bezpieczeństwa.

Jeśli coś wyłączysz i okaże się, że być może nie było idealne, nie martw się. Wszystko można zwrócić. Po prostu powtórz procedurę opisaną powyżej i ponownie włącz wszystko, co chcesz włączyć.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

19 lutego 2023