Jak podłączyć telefon do monitora

,

Telefon komórkowy to wielofunkcyjne urządzenie, które umożliwia przeglądanie Internetu, granie w gry, oglądanie filmów czy czytanie. Nie służy już tylko do wykonywania połączeń telefonicznych. Jednak w przypadku niektórych z tych czynności mały ekran, jaki mogą mieć telefony komórkowe, jest niewystarczający. W takim przypadku najlepiej podłączyć urządzenie do większego ekranu. Będzie znacznie lepiej monitorowany. W dzisiejszym artykule pokażemy Ci jak.

Korzystanie z kabla HDMI

Połączenie telefonu komórkowego i ekranu za pomocą kabla jest jednym z najczęściej używanych. Jednym z takich kabli, których możesz użyć, jest micro lub mini HDMI. Te dane wejściowe są często spotykane na tabletach, laptopach i ekranach. Warto jednak najpierw sprawdzić, czy posiada je Twoje urządzenie. Jeśli tego nie zrobi, nic się nie stanie. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni adapter. Jego nabycie nie jest drogie, a jego użytkowanie nie obniża jakości transmisji.

 

Korzystanie z kabla USB

Alternatywą dla kabla HDMI jest micro USB. Znajdziesz to na każdym telefonie, ale musimy uważać na ekrany. Niewielu ma dla niego wejście. Ponownie jednak oferowane jest rozwiązanie adaptera.

Korzystanie ze stacji dokującej

Ostatnim sposobem jest podłączenie telefonu do ekranu za pomocą stacji dokującej. Jeśli wybierzesz tę procedurę, musisz uważać, aby wszystko poprawnie połączyć. Musisz podłączyć telefon do monitora przez HDMI, a także do stacji dokującej. Musi być również podłączony do zasilania, aby działał. Zastosowanie stacji dokującej ma tę wielką zaletę, że można do niej podłączyć myszkę lub klawiaturę. To może znacznie ułatwić pracę.

Top 5 monitorów według opinii użytkowników

Samsung 24” SF35 (LS24F350FHUXEN) recenzja

Samsung 27″ CF39 (LC27F390FHUXEN) recenzja

Philips 23,8″ 243V7QJABF/00 recenzja

Samsung 24″ T550 (LC24T550FDUXEN) recenzja

Umiejętności

Opublikowano w dniu

5 września 2021