Jak podłączyć iPhone’a do telewizora

,

Czasami przydaje się podłączenie telefonu do telewizora. Telewizor jest znacznie większy, więc wyświetlane treści będą lepiej widoczne i nie trzeba nawet korzystać ze Smart TV. Jeśli jesteś właścicielem Apple, połączenie jest dziecinnie proste. W dzisiejszym artykule pokażemy, jak to zrobić.

Już dziś technologia umożliwia bezprzewodowe przesyłanie zdjęć z telefonu do telewizora. Muszą być spełnione dwa warunki. Twój iPhone musi mieć system iOS 11 lub nowszy. A telewizor musi obsługiwać AirPlay 2.

Łączenie przez AirPlay

AirPlay to aplikacja służąca do strumieniowego przesyłania treści wideo z iPhone’a. Najpierw podłącz telewizor i telefon do tej samej sieci Wi-Fi. Następnie wybierz wideo, które chcesz odtworzyć, i kliknij ikonę AirPlay. W przypadku niektórych aplikacji (np. Zdjęcia) będziemy musieli nacisnąć Udostępnij. Po chwili powinien sam zacząć grać.

 

Inny sposób

Jeśli Twój telewizor nie obsługuje funkcji AirPlay, nadal masz inne możliwości podłączenia go do smartfona. Do tego potrzebny będzie adapter ze złącza Lightning na VGA lub HDMI. Następnie podłącz kable do odpowiednich portów i wybierz odpowiednie źródło w telewizorze. Za chwilę powinien pojawić się obraz z telefonu.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

7 czerwca 2023