Instrukcje dotyczące wyboru głośników do komputera

Dzisiejsze laptopy mają już wbudowane głośniki, ale nie można tego powiedzieć o komputerach stacjonarnych. Te wymagają zewnętrznych głośników. Jeśli lubisz często słuchać muzyki, warto kupić głośniki do laptopa. Jakość odtwarzanego dźwięku będzie znacznie wyższa. Aby ułatwić wybór z szerokiej oferty, przygotowaliśmy ten artykuł – znajdziesz w nim wskazówki, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Niestety nie można powiedzieć, że ten czy tamten typ to najlepsze kolumny na rynku. Każdy klient oczekuje od niego czegoś innego, a jednocześnie zależy to również od aplikacji, przez którą będziesz odtwarzał muzykę. Dlatego dobrze zastanów się, czego oczekujesz od nowego urządzenia.

Najtańsze modele mają zwykle stały kabel zakończony wtykiem jack 3,5 mm. Spowoduje to podłączenie głośników do komputera lub innego odtwarzacza. Możesz wtedy regulować głośność, zarówno bezpośrednio na nich, jak i na komputerze. Jeśli planujesz słuchać treści z YouTube lub prowadzić rozmowy telefoniczne przez Skype lub Zoom, te zajęcia będą dla Ciebie więcej niż wystarczające. Jeśli chodzi o marki, dominują tu Logitech, Creative czy Edifier. Producenci ci często oferują również zestawy głośników. Po prawidłowym umieszczeniu zanurzą Cię w dźwięku i poczujesz się, jakbyś był w środku akcji. Świetnie sprawdza się to podczas grania w gry komputerowe. Nie zapewniają one jednak wystarczającej jakości do odtwarzania muzyki.

Złoty środek

Jeśli chcesz naprawdę cieszyć się muzyką, potrzebujesz głośników lepszej jakości niż poprzednio wymienione. Jeśli szukasz czegoś takiego, poszukaj głośników z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Zapewni to wysoką jakość dźwięku. Jest również dostępny jako urządzenie wolnostojące, ale nie zawsze jest jeszcze jedno miejsce na stole. Zazwyczaj podłącza się tego typu głośniki do komputera za pomocą kabla USB. Z reguły są to systemy stereo składające się z dwóch głośników i bez subwoofera. Marki, na których można polegać, to Edifier, Klipsch, Magnat lub System Audio.

Najwyższa klasa jest naprawdę dla audiofilów. Przede wszystkim dlatego, że takie głośniki kosztują dziesiątki tysięcy, a więc jest to duża inwestycja. Oczywiście dostanie za to wszystko, co najlepsze – urządzenie z wysokiej klasy monitorami aktywnymi lub wzmacniacz stereo.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

17 stycznia 2023