Instrukcje dotyczące domowych tabletów do zmywarek

,

Zmywarki są teraz wspólną częścią prawie każdego gospodarstwa domowego. Nie musisz spędzać godzin na myciu suszonych garnków i brudnych szklanek. Zmywarka zrobi to za Ciebie i zaoszczędzi nie tylko wodę i energię, ale także cenny czas. Jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej na ich działaniu, a także służyć naturze, spróbuj umyć tabletki w domu.

Jak zrobić domowe tabletki do zmywarki?

Wydajny, bez chemii i tani. Dokładnie takie mogą być tabletki do zmywarki, które tworzysz dla kilku koron w domu i dokładnie wiesz, jaki jest ich skład.

Czego potrzebujesz

Do wykonania domowych tabletek do zmywarek wystarczy kilka składników.
• soda oczyszczona
• soda myjąca
• kwas cytrynowy
• sól kuchenna
• silikonowe kostki lodu

Jak kontynuować

Produkcja proszku

Do jednej części sody oczyszczonej dodaj jedną część sody myjącej, połowę kwasu cytrynowego i połowę soli kuchennej. Wymieszaj wszystko i wlej do szklanki z zaślepką, aby zapobiec stwardnieniu proszku.

Produkcja tabletów

Procedura jest taka sama jak w przypadku produkcji proszku, z wyjątkiem dodania kilku kropli wody. Wymieszaj jedną część sody oczyszczonej z jedną częścią sody myjącej i połową części kwasu cytrynowego z połową części zwykłej soli. Dodaj kilka kropel wody, aby uformować masę w tabletki, używając silikonowych kostek lodu. Tabletki należy przechowywać w słoiku z zamkniętą zakrętką, aby zapobiec ich zamoczeniu.

Dla idealnego efektu

Dodaj kilka kropli detergentu do detergentu lub tabletki przed każdym praniem. Aby uzyskać idealny efekt, wybierz idealny produkt przyjazny dla środowiska. Ostrożnie z detergentem wystarczy kilka kropli, aby zmywarka nie stała się dużą bańką.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

18 kwietnia 2020