Efektywniejsze ćwiczenia z pomocą wibrującej platformy

Być może jeszcze nie słyszałeś o wibrującej platformie. Niemniej jednak jest to urządzenie, które jest z nami już od jakiegoś czasu i skutecznie przyspiesza wzmocnienie mięśni. Przyjrzyjmy się, jak działa platforma i jak najlepiej na niej trenować.

 

Jak to działa

Platforma wibracyjna działa na bardzo prostej zasadzie. Kiedy na niego nadepniesz i włączysz, zaczyna wytwarzać wibracje o różnej intensywności i częstotliwości. Powinny one powodować skurcze mięśni i sprawić, że Twój trening będzie znacznie bardziej efektywny. Ponadto wibracje te wzmacniają nie tylko mięśnie, ale także stawy. Więc to trening całego ciała.

 

Inne efekty

Nie popełnij błędu, platforma wibracyjna nie jest cudownym urządzeniem, które ukształtowałoby jakąkolwiek część twojego ciała. To tylko sprawi, że Twój trening będzie bardziej efektywny. Ale czasami znacząco, na przykład przy wzmacnianiu pośladków, ud czy ramion. Platforma wibracyjna może przynieść inne korzyści. Zwiększa elastyczność ścięgien, redukuje cellulit, przyspiesza metabolizm i regenerację po treningu. Dodatkowo poprawi Ci humor – ćwiczenie na platformie jest inne i zaskakująco fajne.

 

Jak trenować na peronie

Na koniec przygotowaliśmy dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń, które są idealne na początek.

 

Korby

W przypadku tych uchwytów dłonie muszą spoczywać na platformie. Wykonaj 5-10 kliknięć w jednej serii i powtórz tutaj 3 razy.

 

Przysiady

Stań na obu platformach obiema stopami i wyciągnij ręce przed siebie. Wyprostuj jak najwięcej i patrz przed siebie. Następnie zacznij robić proste przysiady. W sumie powinieneś wykonać 3 serie po 20 przysiadów.

 

Biegać

Postaw jedną stopę na platformie, a drugą pozostaw na ziemi. Wymień nogi, skacząc. Nie zatrzymuj się i nie próbuj wykonywać ich jak największej liczby, zanim zaczniesz oddychać. Kiedy się zmęczysz, zrób sobie przerwę i idź dalej.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

2 marca 2021