A co z trampoliną zimą? Czy nie wystarczyłoby po prostu to zatuszować?

,

Trampoliny zewnętrzne są bardzo popularne wśród dzieci. O ile latem trampolinę wystarczy od czasu do czasu przetrzeć lub przykryć prześcieradłem, o tyle jesienią warto schować trampolinę, gdyż jest ona narażona na gorsze warunki atmosferyczne. Nawet wysokiej jakości i droższe trampoliny wykonane z trwałych materiałów reagujących na procesy chemiczne i materiały są narażone na zużycie i warunki atmosferyczne. Śnieg i mróz w ogóle im nie odpowiadają.

 

Przykrycie plandeką to za mało

Jeśli chcesz, aby trampolina służyła Ci przez długi czas, wyczyść ją na zimę. Usuń siatkę ochronną, dokładnie ją wyczyść, złóż i przechowuj. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca, ukryj części tekstylne, lepiej byłoby również usunąć powierzchnię do skakania ze sprężynami. Jeśli to nie zadziała, dokładnie przykryj powierzchnię skakania, w tym sprężyny, folią ochronną, aby zapobiec przedostawaniu się do nich wody. Pamiętaj, że zimą będziesz musiał regularnie usuwać wodę i śnieg z powierzchni, aby sprężyny nie opadały. Trampolina pokryta w ten sposób może zimować na zewnątrz, ale jej żywotność jest skrócona.

Wyczyść całą trampolinę

Niektórzy producenci trampolin określają w warunkach gwarancji, że trampolina musi być czyszczona na zimę, w przeciwnym razie nie będzie objęta gwarancją. Producenci zalecają zdemontowanie całej trampoliny, pozostawienie jej do wyschnięcia i przechowywanie w zadaszonym miejscu, takim jak garaż.

 

Terapia olejkami

Jeśli chcesz, aby trampolina służyła Ci przez długi czas, niezależnie od tego, czy będziesz ją demontować i ukrywać na zimę, czy nie, warto posmarować wszystkie metalowe części olejem. Tworzy to na konstrukcji film, który chroni metalowe elementy przed mrozem i śniegiem.

Trampolina na zewnątrz

Jeśli nie miałeś czasu na zimowanie trampoliny, a spodziewasz się łagodnej zimy, możesz cieszyć się nią przez cały rok. Pamiętaj jednak, że jego żywotność ulega skróceniu i możesz utracić gwarancję. Pamiętaj jednak, że możesz skakać na trampolinie do temperatury zewnętrznej plus 5°C.

Co się stanie, jeśli zimowanie się nie powiedzie?

Nie miałeś czasu na zimowanie trampoliny, czy jedna z części uległa uszkodzeniu? Może nie musisz zajmować się kupnem nowej trampoliny, a jedynie uszkodzoną część. To, czy warto, zależy od poziomu uszkodzeń i ceny zakupu trampoliny. Możesz kupić nową trampolinę od 3000 CZK.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

3 października 2022