Ranking najpopularniejszych ekspresów do kawy na rynku

,

Dla wielu z nas kawa jest nieodzowną częścią dnia, nie trzeba iść do kawiarni, żeby napić się dobrej kawy. Kup ekspres do kawy i ciesz się filiżanką kawy w zaciszu własnego domu. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, w którym podpowiadamy, jaki ekspres wybrać do 10 000 CZK.

 

Ekspres do kawy do 10 000 CZK

Na rynku dostępne są trzy rodzaje ekspresów do kawy – automatyczne, na kapsułki i ciśnieniowe. Przy budżecie 10 000 CZK możemy rozważyć jedynie ekspres ciśnieniowy. Urządzenia te cieszą się największą popularnością głównie ze względu na prostą obsługę oraz możliwość przygotowania różnych rodzajów kawy. Ciśnieniowy ekspres do kawy w tej cenie posiada wbudowany młynek, który gwarantuje doskonały smak i niepowtarzalny aromat. Zasada działania takiego ekspresu jest bardzo prosta. Woda pod wysokim ciśnieniem przechodzi przez zmieloną kawę. Gotowa kawa smakuje zupełnie inaczej, dlatego tak wielu miłośników małej czarnej kawy decyduje się na zakup ekspresu ciśnieniowego.
Na rynku można znaleźć automatyczne i ciśnieniowe ekspresy do kawy. W modelach automatycznych jak sama nazwa wskazuje cały proces odbywa się bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności. Wystarczy wsypać ziarna kawy, wlać wodę do pojemnika, a następnie wybrać wybrany program. Przygotowując kawę z mlekiem, należy ponownie napełnić dedykowany pojemnik. Po kilku sekundach napój będzie gotowy do picia. W przypadku urządzeń z kolbą zasada działania jest podobna, ale tutaj musisz samodzielnie wlać odpowiednią ilość kawy do wyjmowanej kolby. Oznacza to, że przed przygotowaniem kolejnej kawy konieczne będzie wyjęcie kolby i wyczyszczenie jej. Trzeba spędzić w ten sposób trochę więcej czasu. Wiele osób twierdzi, że kawa z portafiltra smakuje lepiej, ale to wszystko kwestia indywidualnych preferencji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu do kawy?

Zasilacz

To jeden z najważniejszych parametrów, który wpływa na to, jak długo ekspres będzie się nagrzewał. W cenie do 10 000 CZK większość ekspresów ma moc około 1500 W. To wystarczy, aby urządzenie było gotowe do pracy w około 12 sekund.

System podgrzewania wody

Do maszyn ciśnieniowych, tak zwane systemy termobloków, które są przeznaczone do podgrzewania wody do temperatury 88-96 stopni. W przypadku pojemników stosowanych w ekspresach kolbowych istnieje ryzyko, że woda będzie zbyt gorąca, co może mieć ogromny wpływ na smak kawy, która będzie gorzka.

 

Ciśnienie

Musi być wystarczająco wysoka, aby kawa mogła się prawidłowo zaparzyć. W ekspresie ciśnieniowym optymalna wartość to 15 bar, ale na rynku są modele, które osiągają ciśnienie 19 bar.

 

Typ szlifierki

Ten punkt dotyczy głównie automatycznych ekspresów do kawy. Wbudowany młynek może być ceramiczny lub stalowy. Coraz częściej wybierane są młynki stalowe ze względu na dużą odporność na uszkodzenia oraz dokładność rozdrabniania ziarna. Warto również zwrócić uwagę, czy model posiada możliwość regulacji grubości mielonych ziaren.

 

System spieniania mleka

Ekspresy do kawy do 10 000 CZK zwykle używają systemu spieniania mleka, który obejmuje cienką rurkę z pojemnikiem na mleko. Podczas parzenia kawy mleko jest podgrzewane, a następnie spieniane w filiżance. Ważnym elementem jest ustawienie stopnia piany, co pozwala dostosować jej poziom do potrzeb użytkownika.

Rodzaje kawy

Większość ekspresów do kawy może przygotować klasyczne espresso lub popularną latte. Ale w automatycznych ekspresach do kawy poniżej 10 000 CZK możemy znaleźć kilka różnych kaw do wyboru. Zwykle do wyboru jest 5-6 różnych kaw.

Czyszczenie maszyny

System czyszczenia jest niezwykle ważny, aby utrzymać urządzenie w idealnym stanie. Bardzo ważne jest, aby ekspres posiadał możliwość wyjęcia zaparzacza. Wiele maszyn ma również funkcję automatycznego czyszczenia, która znacznie ułatwia utrzymanie czystości.

 

inne funkcje

Istnieje również duża liczba dodatkowych funkcji w ekspresach do kawy. Może to być możliwość przygotowania dwóch kaw jednocześnie, czy ustawienie wielkości przygotowywanego napoju. Są też ekspresy, które łączą się ze smartfonem i umożliwiają zdalne przygotowanie kawy.

Ranking ekspresów do kawy do 10 000 CZK

Philips 2200 LatteGo EP2235/40 srebrny recenzja

Sencor SES 8010CH recenzja

Sencor SES 9010CH recenzja

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

3 maja 2023