Ranking najpopularniejszych depilatorów

,

Regularne golenie ciała to kwestia coraz większej liczby osób. Depilator jest uważany za najskuteczniejszego pomocnika w tej walce. Na długo pozbędzie się włosów, a Ty będziesz dłużej cieszyć się gładką skórą. Jeśli rozważasz zakup nowego depilatora, przygotowaliśmy listę informacji, które powinieneś znać przed zakupem.

 

Rodzaje depilatorów

Istnieją dwa rodzaje depilatorów do ciała i różnią się one głównie sposobem, w jaki pozbywają się włosów.

 

Klasyczny depilator

Ten typ należy do najczęściej używanych, a jednocześnie do najtańszych. Ale musisz spodziewać się dyskomfortu i bólu. Włosy usuwa się mechanicznie – za pomocą wbudowanych krążków lub pęsety. Te depilatory chwytają włosy i wyciągają je wraz z cebulkami.

 

Depilator IPL

Depilatory IPL zapewniają znacznie większy komfort. A przy tym są bardzo delikatne dla skóry. Stosują metody fotoepilacji, co oznacza, że ​​za pomocą światła pulsacyjnego rozrywają, a następnie całkowicie rozpuszczają strukturę włosa. Dzięki temu włosy nie będą rosły w danym miejscu bardzo długo, a skóra pozostanie idealnie gładka. Jednak w przypadku depilatorów IPL warto mieć świadomość, że niektóre partie skóry są na nie zbyt wrażliwe. Dlatego unikaj depilacji w okolicy kości policzkowych, policzków i szyi. A ze względu na wydzielane ciepło nie nadają się do stosowania w obszarze implantów silikonowych.

 

Ważne parametry do rozważenia

Zasilacz

Na rynku można znaleźć depilatory z 3 rodzajami zasilania – z baterii, z sieci lub połączenie sieci i baterii. Zawsze możesz osiągnąć większą mobilność dzięki depilatorom akumulatorowym. Warto jednak zobaczyć, jak długo wystarczy bateria na jednym ładowaniu. Dane te podawane są zwykle w minutach – zwykle trwają one od 25 do 60 minut.

 

Wodoodporność

Jeśli chcesz mieć możliwość golenia się pod prysznicem, znajdź depilatory z etykietą Wet&Dry. Dzieje się tak, ponieważ jest to wersja zasilana bateryjnie, wykonana w wodoodpornej konstrukcji. Ważne jest, aby nigdy nie używać pod prysznicem depilatorów zasilanych z sieci!

 

Funkcjonować

Kupując depilator, nie zapomnij sprawdzić, jakie ma dodatkowe funkcje. Zwykle ułatwiają ci pracę z nim. Niektóre modele są więc wyposażone na przykład w antypoślizgowy uchwyt, ruchomą głowicę lub być może zintegrowane oświetlenie. To ostatnie pomoże Ci nie przegapić ani jednego włosa. Niektóre urządzenia mają wbudowany system masażu, który stymuluje skórę i zmniejsza uczucie ciągnięcia.

 

Najlepsze modele według opinii użytkowników

Philips Lumea IPL BRI949/00 + Trymer HP6388/00 recenzja

Braun Silk-expert Pro 5 PL5117 IPL recenzja

BRAUN Silk-epil 9/880 SENSOSMART recenzja

BRAUN Silk-epil 9/890 SENSOSMART recenzja

Umiejętności

Opublikowano w dniu

13 sierpnia 2022