Jak wzmocnić sygnał WiFi w domu?

,

Masz w domu własną sieć bezprzewodową, ale nie jesteś w pełni zadowolony z jej siły sygnału, mimo że kupiłeś wydajny router? W takim przypadku router jest prawdopodobnie niewłaściwie umieszczony. Gdzie więc umieścić router WiFi, aby sygnał obejmował wszystkie niezbędne pomieszczenia? W poniższym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

 

Umieść router na środku

W zależności od wielkości obszaru, który chcesz pokryć sygnałem WiFi, musisz odpowiednio ustawić router. Generalnie najlepiej umieścić go jak najwięcej pośrodku wyznaczonej przestrzeni. Zawsze korzystniej jest umieścić router na środku domu/mieszkania lub pokoju niż na jednym lub drugim końcu.

 

Nigdy na ziemię

Jeśli to możliwe, zawsze umieszczaj router gdzieś wysoko. Gdzieś na meblu lub przymocuj go do ściany mniej więcej na wysokości oczu. Nigdy nie stawiaj go na ziemi, ponieważ będzie wiele przeszkód, które będą blokować sygnał.

Uważaj na rzeczy, które blokują sygnał

Jak każdy inny sygnał, Wi-Fi może być blokowane przez pewne rzeczy. Bardzo słabo się rozprowadza np. z wodą. Dlatego nie umieszczaj routera obok akwarium. Podobnie nie stawiaj go obok metalowych przedmiotów (np. luster) ani grubych ścian. Zawsze pomyśl z wyprzedzeniem o ostatecznej lokalizacji routera.

 

Inna elektronika również zakłóca sygnał WiFi

Bardzo często zdarza się, że router WiFi znajduje się za telewizorem. Ale to też nie poprawia jakości sygnału. Elektronika, taka jak telewizory, lodówki, głośniki, kuchenki mikrofalowe i inne znacznie zmniejszają zasięg sygnału. Ale nie musisz odsuwać routera daleko od nich, wystarczy, że nie jest na przykład za telewizorem, ale trochę obok niego.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

14 sierpnia 2022