Pilnik elektryczny dla pięknych nóg

Piękne, gładkie stopy to marzenie wielu osób, zwłaszcza że zbliża się sezon otwartych butów. A pilnik elektryczny pomoże Ci osiągnąć coś takiego. Delikatnie, ale skutecznie usuwa zrogowaciały naskórek ze stóp i pozostawia je gładkie. Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym dowiesz się, jak działają pilniki elektryczne, jak są prawidłowo używane i dlaczego każdy powinien je mieć.

 

Co to właściwie jest?

Elektryczny pilnik do pięt to najprostszy sposób na wykonanie perfekcyjnego pedicure w domu. Działa skuteczniej niż klasyczny pumeks – równomiernie wyciera stwardniałą skórę i pozostawia ją idealnie gładką. Do tego wszystko to bez konieczności intensywnego i męczącego tarcia jak przy pumeksie. Pilnik elektryczny składa się z rączki i obrotowej głowicy, która jest zasilana z baterii lub bezpośrednio z gniazdka.

 

Jak tego użyć

Przed użyciem ważne jest, aby zanurzyć stopy w ciepłej, najlepiej mydlanej wodzie. To zmiękczy skórę i ułatwi pracę. Wtedy jest bardzo lekki, wystarczy osuszyć stopy i rozpocząć piłowanie. Mimo, że pilnik elektryczny jest bezpiecznym urządzeniem i przy obchodzeniu się z nim istnieje minimalne ryzyko, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Nigdy nie stój w jednym miejscu z pilnikiem przez długi czas ani nie wywieraj na niego zbyt dużego nacisku podczas użytkowania. Każda kontuzja byłaby niewielka, ale zdecydowanie nieprzyjemna.

Niektóre modele pilników są wyposażone w akcesoria, które ułatwiają ich obsługę. Bardzo wygodnie jest mieć na przykład: pochłaniacz kurzu, który łapie łuszczący się naskórek lub balsam nawilżający skórę.

 

Dlaczego warto używać pilnika elektrycznego

Są to głównie względy estetyczne. Stwardniała skóra na nogach wygląda bardzo brzydko, szczególnie latem. Ale nie chodzi tylko o to. Pęknięta i podrażniona skóra może również negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Dlatego pielęgnacja stóp jest ważniejsza niż mogłoby się wydawać. A dzięki pilnikowi elektrycznemu możesz bardzo skutecznie zadbać o stwardniałą skórę, nie zajmując dużo czasu.

https://www.recenzje-testy.pl/wp-content/uploads/2021/02/Elektrický-pilník-na-nehty-02.jpg

 

 

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

16 lutego 2021