Od luksusowych restauracji do naszego domu: Ogrzewanie szuflad ogrzewa, rozmraża, a ciasto rośnie do jednej radości.

, ,

Szuflady grzewcze służą nie tylko do podgrzewania potraw i są niezbędnym narzędziem pracy profesjonalnych kucharzy. Wcześniej z szufladą grzewczą spotykaliśmy się tylko w profesjonalnych kuchniach, gdzie używano jej do podgrzewania płyt. Czas płynie i teraz możesz mieć ten gadżet w domu. Gniazdko grzewcze pełni również wiele innych funkcji. Nadaje się do podgrzewania żywności, rozmrażania żywności, a nawet do zaprawiania ciasta.

 

Jak działa gniazdo grzewcze?

Na pierwszy rzut oka zabudowana szuflada grzewcza wygląda jak zupełnie zwyczajna szuflada kuchenna. Działa na zasadzie cyrkulacji ciepłego powietrza, grzeje przez płytę grzewczą ze szkła hartowanego, dzięki czemu jest delikatnie i równomiernie podgrzewana, całkowicie zastępując kuchenkę mikrofalową, a jedzenie ze specjalnej szuflady smakuje znacznie lepiej. Możesz przechowywać w nim jedzenie po ugotowaniu, zanim zadzwonisz do całej rodziny. Jeśli lubisz piec, szuflada grzewcza jest również idealnym miejscem do wyrabiania ciasta dzięki regulowanej temperaturze lub możesz bardzo delikatnie rozmrozić w niej żywność. Nadaje się również do suszenia talerzy, które można włożyć do szuflady zaraz po umyciu. Szuflada grzewcza jest dosłownie niezrównanym pomocnikiem w podgrzewaniu naczyń. Szuflada posiada regulowany regulator temperatury, talerze zawsze będą ciepłe, a jedzenie na nich nie tylko ostygnie. Jedzenie podawane na zimnych talerzach nie jest już tak smaczne i szybko stygnie. Kawa i herbata również lepiej smakują w ciepłej filiżance.

 

Dokąd z nią?

Jeśli kupujesz nową kuchnię, to taki czas jest idealny na jednoczesny zakup gniazdka grzewczego. Jednak nawet przy w pełni wyposażonej i używanej kuchni montaż szuflady grzewczej nie stanowi problemu. Można go zainstalować w prawie każdej kuchni. Dzięki dyskretnej konstrukcji idealnie wpasuje się w każdą kuchnię. Wszystko czego potrzebujesz to możliwość podłączenia do sieci. Z praktycznego punktu widzenia wskazane jest umieszczenie szuflady grzewczej na przykład pod piekarnikiem lub w pobliżu strefy gotowania. Jednocześnie powinna być umieszczona na takiej wysokości, aby dobrze widzieć szufladę i móc bezpiecznie obchodzić się z jej zawartością.

 

Wyposażenie gniazd

Przy wyborze skoncentruj się na tym, ile zestawów naczyń może pomieścić dana szuflada grzewcza, jaka jest jej nośność lub jakie oferuje możliwości regulacji temperatury. Większość szuflad grzewczych może podgrzać do sześciu zestawów obiadowych i udźwignąć do 25 kg. Każda funkcja wymaga innej temperatury, dlatego szuflady mają wstępnie ustawione programy. Możesz wybierać między programem podgrzewania żywności, programem podgrzewania talerzy i filiżanek itp. Każda wbudowana szuflada grzewcza ma nieco inny zakres, ale zwykle wynosi od 30 do 80 ° C. Przydatny jest timer z automatycznym wyłączaniem, który pozwala ustawić czas, przez który urządzenie będzie pracowało. Po tym czasie gniazdko samo się wyłącza. Jeśli chcesz rozmrozić żywność w szufladzie, będziesz potrzebować programu z ustawieniem temperatury od 30 do 35 ° C, aby zapobiec psuciu się rozmrożonej żywności. Ta temperatura będzie potrzebna nawet wtedy, gdy ciasto będzie zakwaszone.

 

Inne gadżety

Szuflady teleskopowe – zapewniają łatwy dostęp do zawartości i bezpieczeństwo podczas obsługi. Dzięki teleskopowym szufladom szufladę można otworzyć całkowicie, a nie tylko do połowy.

Push to open – ten system doskonale nadaje się do łatwego otwierania szuflad. Dzięki temu wystarczy delikatnie popchnąć szufladę, a sama się otworzy. Ten projekt świetnie prezentuje się pod względem wzorniczym, nie zaburza w żaden sposób wyglądu żadną klamką.

Inteligentne funkcje – gniazdo można łączyć z aplikacjami w telefonach komórkowych i innych urządzeniach gospodarstwa domowego.

 

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

15 lipca 2021