Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując suszarkę do włosów

Być może słyszałeś opinię, że jeśli nie chcesz niszczyć włosów, w ogóle nie powinieneś używać suszarek do włosów. Co nie jest już do końca prawdą. Dzieje się tak głównie dlatego, że dzisiejsze suszarki do włosów są zupełnie inne niż te używane lata temu. Kiedy wybierzesz odpowiednią suszarkę, nie tylko szybko wysuszysz włosy, ale też łatwiej je dopasujesz. A wszystko to bez ich uszkodzenia. Przyjrzyjmy się więc niektórym ważnym cechom suszarek do włosów i najlepszym modelom według opinii klientów.

 

Zasilacz

Im większa moc może pracować Twoja suszarka, tym szybciej będą wysychać włosy. Z reguły najpotężniejsze suszarki były zarówno ogromne, jak i niepraktyczne w domu. Ale tak nie było przez długi czas. Jeśli więc bierzesz włosy rano, kiedy się spieszysz, wyższa wydajność jest dla Ciebie koniecznością.

 

Rozmiar

Rozmiar suszarek najczęściej zaczyna być uwzględniany w momencie, gdy ktoś chce gdzieś z nim podróżować. W związku z tym wskazane jest posiadanie małej, kompaktowej suszarki do włosów. Jest mniejszy i dlatego wygodnie mieści się w torbie. Jednak jego zwartość odbywa się kosztem niższej wydajności. A zatem wolniejszy dmuchanie. Ale jeśli chcesz suszarkę, która będzie przechowywana w domu i nie planujesz z nią podróżować, wybierz taką, która jest co najmniej średniej wielkości. Ale śmiało sięgnij po te większe. Nagrodą będzie mniej czasu spędzonego na dmuchaniu.

 

Rozszerzenia

Wiele suszarek do włosów ma różne nasadki. A przynajmniej są wykonane w taki sposób, że można za nie kupić takie załączniki. Istnieje kilka typów. Jeden z nich jest płaski i nadaje się do prostowania włosów. Zdecydowanie doceniają to kobiety o kręconych włosach. Drugim mocowaniem jest dyfuzor. Wręcz przeciwnie, możesz nim kręcić włosy.

 

Funkcja jonizacji

Funkcja jonizacji to jedna z rzeczy, dzięki której dmuchanie przy użyciu nowoczesnych suszarek do włosów jest bezpieczniejsze. Suszarki do włosów z tą funkcją cieszą się popularnością nie tylko wśród profesjonalnych fryzjerów, ale również znajdują swoje miejsce w domach. Skutecznie pomagają w pielęgnacji włosów. I bardzo prosto. Podczas dmuchania neutralizują ładunki dodatnie, które powstają we włosach podczas suszenia. Te dodatnie ładunki powodują, że włosy są elektryzujące, matowe i lśniące. Jednocześnie suszarki te ułatwiają włosom wchłanianie się kosmetyków do włosów (olejków lub odżywek). Dzięki funkcji jonizacji włosy są zdrowsze i lepiej zadbane.

 

Inteligentne suszarki

Obecnie istnieją suszarki do włosów, które oferują skanowanie włosów. Suszarka przed każdym użyciem skanuje włosy i dostosowuje temperaturę nadmuchu do aktualnego stanu włosów. To znacznie zmniejsza możliwość uszkodzenia włosów.

 

Najlepsze modele według opinii użytkowników

 

Remington D5219 Your Style recenzja

Sencor SHD 6600V recenzja

ROWENTA POWERLINE CV5940 recenzja

Remington Silk AC9096 recenzja

PHILIPS DryCare Essential IONIC BHD030/00 recenzja

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

22 grudnia 2020