Dobór kawy w zależności od typu ekspresu

Kawa ma miliony fanów na całym świecie. Dlatego jest prawdopodobne, że należysz do nich. Ale jak ze wszystkim, dziś istnieją dziesiątki rodzajów kawy i wiele różnych wariantów ekspresów do kawy. Czasami po prostu trudno jest znaleźć drogę do tego wszystkiego. Dlatego przygotowaliśmy krótki przegląd, która kawa jest odpowiednia dla danego ekspresu do kawy. Aby Twoje doznania smakowe były jak najlepsze.

 

Automatyczne ekspresy do kawy

Jeden z najpopularniejszych ekspresów do kawy, głównie ze względu na prostą obsługę oraz szeroki wybór kaw, które mogą przyrządzić. Działają na zasadzie parzenia kawy pod ciśnieniem. W jednym z noszonych pojemników podgrzewają wodę, a następnie przepuszczają ją pod ciśnieniem wraz z mielonymi ziarnami kawy.

Dlatego jasne jest, że do tego typu ekspresu potrzebna jest kawa mielona. A najlepiej taki, który zostanie zmielony tuż przed gotowaniem. Wiele z tych ekspresów do kawy ma własne młynki, więc mielenie nie będzie problemem. Jeśli planujesz mielenie ziaren, unikaj tych smakowych. Podczas mielenia wydzielają olejki eteryczne, które następnie osiadają na ostrzach młynka w ekspresie do kawy. Może to trwale uszkodzić maszynę.

Do przygotowania klasycznego, pysznego espresso najlepiej zmieszać pół na pół ziaren Arabiki i Robusty. Arabika ma niższą zawartość kofeiny, a kawa z niej jest miękka, bez gorzkich tonów. Wręcz przeciwnie, Robusta ma znacznie więcej kofeiny, a uzyskana z niej kawa ma piękną ciemną pianę, gorzki i ziemisty smak. Połączenie tych dwóch kaw zapewni doskonałe doznania smakowe.

Miele CM 6350 czarny recenzja

 

Tace ociekowe

Idealne ekspresy dla osób, które potrzebują kawy szybko i najlepiej w większych ilościach. Do tego typu ekspresu najlepiej nadaje się kawa mielona, ​​lekko palona i jedyna w swoim rodzaju. Dlatego nie łącz kaw jak w automatach do kawy. Smaki z Brazylii czy Gwatemali są doskonałe w smaku. Łączą w sobie mocny owocowy smak z nutami czekolady. Ponadto te rodzaje są idealne, nawet jeśli wolisz kawę z mlekiem.

OK OCM 2100 recenzja

 

Ekspresy do kawy na kapsułki

Ekspresy na kapsułki od kilku lat dzielą świat miłośników kawy. Część z nich je lubi, a część twierdzi, że kawa z nich jest kiepskiej jakości. Ale faktem jest, że stają się coraz bardziej popularne. Ale jeśli nadal boisz się, że kawa z nich nie będzie dobra, mamy dla Ciebie prostą radę. Kupując wysokiej jakości kapsułki nie musisz martwić się o jakość kawy. Najlepsze marki kapsułek to zdecydowanie Caffenation, Colonna Cafe, Tchibo czy Nescafé.

Krups KP1A0831 NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo XS recenzja

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

10 grudnia 2020