Możesz zrobić pastę do zębów w domu. Wiemy jak to zrobić

,

jeśli zależy Ci na składzie produktów, których używasz lub konsumujesz, prawdopodobnie zajrzałeś już do tego w swojej paście do zębów. Jak ze wszystkim, jedne są lepsze, inne gorsze. Ale jeśli chcesz mieć pewność, że pasta, której używasz, nie zawiera chemii, spróbuj zrobić ją w domu. Jego skład będzie dokładnie taki, jaki chcesz, a jego efekty będą zbliżone do tych, które są sprzedawane. Przygotowaliśmy dla Ciebie 3 proste przepisy na domowe pasty do zębów.

Jak już wspomniano, pasta domowej roboty działa na zęby tak samo dobrze, jak kupiona w sklepie. Przy zastosowaniu odpowiednich składników będzie działał antybakteryjnie i wybielająco. Najczęstsze składniki tych past to soda oczyszczona, olej kokosowy, kurkuma i stewia. Soda oczyszczona najlepiej wybiela i wyostrza, stewia i olej kokosowy nie tylko świetnie smakują, ale również działają antybakteryjnie. A kurkuma pomoże w stanach zapalnych, a także wybieli zęby.

 

Żółta pasta do zębów

Będziesz potrzebować:

Pół łyżeczki kurkumy; 1-2 łyżki oleju kokosowego; 1,5 łyżeczki oleju kokosowego; 1,25 łyżki zielonej glinki (dostępna jako suplement diety); szczypta sody oczyszczonej; szczypta drobnej soli; szczypta stewii; kilka kropel olejku miętowego

Wymieszaj wszystkie składniki na gładką konsystencję. Zaletą tej pasty jest działanie wybielające (dzięki kurkumie) oraz to, że czyści również zanieczyszczenia w przestrzeniach międzyzębowych (dzięki glince).

Pasta do zębów z cukrem brzozowym.

Przygotować:

2 łyżeczki cukru brzozowego; 2 łyżki oleju kokosowego; 2 łyżeczki kredy pływającej; olejek eteryczny (o preferowanym zapachu)

Ponownie wystarczy wymieszać składniki do konsystencji klasycznej pasty do zębów. Cukier brzozowy utrzymuje zdrowe dziąsła, a także może czyścić szkliwo zębów.

 

Pasta do zębów z cynamonem

Do tej pasty musisz mieć:

2 łyżki oleju kokosowego; łyżka oliwy z oliwek; pół łyżki soli morskiej; łyżeczka sody oczyszczonej; 2 szczypty cynamonu

Wymieszaj pastę i odstaw na chwilę. Zaletą pasty jest cynamon, który skutecznie wybiela zęby, ale też ma przyjemny zapach.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

17 sierpnia 2022