Jak prawidłowo wyczyścić toster, aby nie pozostały w nim bakterie?

Brudny toster to pożywka dla bakterii i pleśni. Dlatego w twoim osobistym interesie jest umieć go odpowiednio wyczyścić. W artykule pokażemy, jak to zrobić.

Toster, jak każde inne urządzenie, z czasem się brudzi. Zapewnienie mu regularnej opieki jest dla niego jeszcze ważniejsze niż dla innych. I nie chodzi tylko o stronę estetyczną. Błyszczący toster w kuchni zdecydowanie lepiej wygląda niż poobijany i brudny. Ale nieumyty toster może również stanowić zagrożenie dla zdrowia. Za każdym razem, gdy go używasz, osadzają się w nim małe okruchy z ciasta, które w nim przygotowujesz. Jeśli ich nie usuniesz, z czasem utworzą się na nich mikroorganizmy i bakterie. Mogą one przenieść się na pieczony chleb.

 

Sprzątanie z zewnątrz

Zacznijmy od tego, jak prawidłowo wyczyścić zewnętrzną część tostera. Przed rozpoczęciem należy koniecznie odłączyć urządzenie od ściany. To podstawowa zasada bezpieczeństwa. Nawet jeśli odłączysz toster, nie moczyć go zbyt mocno. Wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Dobrze jest również użyć produktu do odtłuszczenia powierzchni. Jeśli masz coś do wyczyszczenia na płycie indukcyjnej, śmiało sięgnij po to. Ponieważ toster codziennie styka się z żywnością, nigdy nie używaj produktów żrących lub silnie drażniących.

Czyszczenie wnętrza

Ponownie upewnij się, że toster jest odłączony przed rozpoczęciem czyszczenia. Następnie wylej wszystkie okruchy, które się w nim osiadły. Jeśli urządzenie ma na dole tackę, którą można wyjąć, ta praca będzie bardzo łatwa, jeśli nie, odwróć cały toster i wybij z niego okruchy.

Potrzebujesz również wilgotnej ściereczki i szczoteczki do zębów. To najlepszy sposób na oczyszczenie wnętrza – wszelkich przypaleń lub osadów we wszystkich zakamarkach. Uważaj, aby nie wepchnąć pędzla zbyt głęboko. Może gdzieś utknąć, a jeśli go wymusisz, istnieje ryzyko uszkodzenia tostera. Również zdecydowanie nie używaj żadnych środków czyszczących. Wnętrze ma zawsze bezpośredni kontakt z żywnością.

Chociaż nie używasz bezpośrednio wody do mycia wnętrza, tylko zwilżonej szczotki i szmatki, nie włączaj tostera zaraz po zakończeniu konserwacji. Daj mu kilka godzin do wyschnięcia, aby uniknąć nieprzyjemnych wypadków.

 

Jak często czyścić toster

Toster najlepiej wyczyścić po każdym użyciu. To jedyny sposób, aby mieć pewność, że urządzenie jest bezpieczne. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Toster jest często używany rano, kiedy prawdopodobnie spieszysz się do pracy lub szkoły itp. Ale wróć, aby go wyczyścić przed kolejnym użyciem.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

17 sierpnia 2022