Kreator wyboru drukarki

,

W dzisiejszym artykule skupimy się na drukarkach. Są niezbędnym wyposażeniem większości biur, a często także gospodarstw domowych. Dlatego pokażemy Ci, jak dobrać drukarkę do Twoich potrzeb. Wprowadzimy Cię w różnice w drukarkach atramentowych i laserowych, a także co drukarka powinna mieć w domu, a co powinno mieć biuro.

 

Atramentowy czy laserowy?

Zawsze skupiaj się na technologii druku podczas dokonywania zakupu. Ogólnie rzecz biorąc, drukarka laserowa jest lepsza w drukowaniu tekstu, a posiadanie drukarki atramentowej jest lepsze, gdy drukujesz dużo zdjęć. Jest to podstawowy podział tych dwóch technologii, ale weź pod uwagę inne parametry.

 

Druk czarno-biały i kolorowy

Kolor druku jest bezpośrednio związany z technologią. Jeśli kupisz drukarkę laserową, prawie zawsze oznacza to, że będziesz mógł drukować tylko w czerni i bieli. Płacisz dodatkowo za kolorową drukarkę laserową. Jeśli potrzebujesz drukować w kolorze, drukarka atramentowa jest do tego znacznie lepsza.

 

Lokalizacja drukarki

Gospodarstwo domowe

Dom zazwyczaj drukuje mniej stron. Z drugiej strony prawdopodobnie będziesz potrzebować urządzenia, które drukuje zarówno zwykły dokument, jak i grafikę, a czasem zdjęcia. W takim przypadku zdecydowanie warto kupić drukarkę atramentową – jest to niedrogie i co najważniejsze uniwersalne urządzenie.

 

W biurze

Z drugiej strony w przypadku drukowania biurowego ważna jest wydajność drukowania i koszty operacyjne. Ponadto zwykle drukowane są zwykłe pliki tekstowe, więc bardziej odpowiednia będzie drukarka laserowa. Oferuje szybsze drukowanie niż jego odpowiednik atramentowy, a koszty są również znacznie niższe. W środowisku, w którym drukowana jest duża liczba dokumentów, które czasami mogą być kolorowe, opłaca się zainwestować w kolorową drukarkę laserową.

Drukarka wielofunkcyjna

Zaletą urządzeń wielofunkcyjnych jest to, że łączy w sobie drukarkę, skaner i kopiarkę – tzw. 3 w 1. Do tego 4 w 1, które również posiadają faks. To już profesjonalne maszyny przeznaczone dla firm. Niektóre z tych urządzeń wielofunkcyjnych mają kilka innych przydatnych funkcji. To drukowanie dwustronne, które oszczędza zarówno zużycie papieru, jak i Twój czas. Dzięki niemu dobrze drukują się przeróżne katalogi czy broszury. Z kolei automatyczny podajnik dokumentów upraszcza proces skanowania i kopiowania dokumentów. Wystarczy, że położysz na nim dokumenty, włączysz, a maszyna sama o wszystko zadba. Kopiuje lub skanuje dokumenty (wtedy wszystko zapisuje w pamięci komputera lub wysyła na wskazany adres e-mail).

 

Koszty operacyjne

Całkowite koszty eksploatacji składają się z dwóch części – kosztów zakupu drukarki oraz ceny wkładów, czyli tuszu do drukarki atramentowej i tonerów do drukarki laserowej. Nawet istotnie tania drukarka nie oznacza, że ​​jej użytkowanie będzie równie korzystne. Często zdarza się, że po przeliczeniu kosztu wydruku na stronę według ceny materiałów eksploatacyjnych okaże się, że przy droższym urządzeniu różnica w cenie wróci do Ciebie w postaci tańszego tuszu/tonera.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

10 lutego 2022