Kino domowe. Dlaczego warto kupować projektor telewizyjny

,

Projektory coraz częściej stają się wyposażeniem salonów w domu. Mimo że telewizory mają duże przekątne i zapewniają wysokiej jakości obrazy, możesz poprawić wrażenia podczas oglądania filmów lub grania w gry dzięki projekcji. Kup wysokiej jakości projektor i ciesz się wrażeniami kinowymi.

 

Projektor kontra telewizor

Główną zaletą projektorów jest duży obraz i towarzyszące mu wrażenia filmowe, których nie oddaje nawet największy telewizor. Jeśli zbierze się większa grupa ludzi, będą widzieć lepiej, niż gdyby oglądali ekran telewizyjny o ograniczonych kątach widzenia.
Najważniejszym pytaniem przy wyborze projektora jest to, do jakich celów będziesz go używać. Niezależnie od tego, czy używasz go do oglądania filmów i grania w gry, czy do pracy. Od tego zależy rozdzielczość, rodzaje technologii i poziom jasności.
Z projektorem biurowym nie będziesz cieszyć się jakością filmów i gier. Przeznaczone są przede wszystkim do prezentacji i elementów statycznych o niższej rozdzielczości.
Aby oglądać filmy, musisz poszukać projektora przeznaczonego do wyświetlania filmów. Zostały one zaprojektowane tak, aby widz poczuł się, jakby oglądał film lub grał w gry, jak w kinie.

Zaawansowane technologie zapewniające lepsze wrażenia

Specjalne technologie gwarantują doskonały spektakl. Producenci oferują szereg funkcji umożliwiających uzyskanie wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Na przykład projektory BenQ oferują sześciobiegową technologię koła kolorów RGBRGB, która zapewnia wysokiej jakości odwzorowanie kolorów i ostre obrazy. W11000 to pierwszy w historii projektor DLP (Digital Light Processing) o ultra wysokiej rozdzielczości i certyfikacie THX HD. Ten wysokiej jakości format audio został stworzony dla filmu Gwiezdne Wojny Lucasfilm w 1983 roku w Gwiezdnych Wojnach.
Niektóre projektory są wyposażone w technologię zapewniającą wyjątkowy spektakl 24P. Technologia ta zapewnia maksymalną wiarygodność obrazu kinowego podczas oglądania z nośników Blu-ray. Możesz również znaleźć tę funkcję na
niektóre ekrany telewizorów np. LG, Samsung mebo Sonny.

 

Zdobądź odpowiednie płótno

Jeśli chcesz cieszyć się doskonałym wrażeniami, nie zadowalaj się projekcją na białej ścianie i zainwestuj w odpowiedni ekran. Rzutując na ścianę obraz ulega degradacji, poświata odbłyśnika ujawnia wszelkie nierówności i strukturę tynku. Dobrym rozwiązaniem jest zwijana plandeka z napędem elektrycznym. Ogólnie rzecz biorąc, im lepszy ekran projektora, tym lepszy obraz. Jeśli nie chcesz inwestować w płótno lub mocować go do ściany, możesz pokryć ścianę specjalną powłoką, która jest matowa i zapobiega odblaskom.

Zwróć uwagę na żywotność lampy!

Jeśli masz w domu telewizor jako tło od rana do wieczora i cały czas jest zajęty, zastąpienie go projektorem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Telewizory mają znacznie dłuższą żywotność niż lampa pociskowa. Podczas gdy żywotność ekranu telewizora jest rzędu 60 000 godzin w przypadku projektorów, jest to około 6000 godzin. Oczywiście lampę można wymienić, ale licz na inwestycję dziesiątek tysięcy koron na topowe projektory. Dlatego projektor nie nadaje się do ciągłej pracy, nadaje się na kilkugodzinne projekcje filmowe.

Zanim kupisz projektor, zastanów się, czy masz na to miejsce. Projektor musi znajdować się kilka stóp od ekranu, aby uzyskać wystarczająco szeroką przekątną. Ogólnie rzecz biorąc, im większa odległość od wyświetlanego obrazu, tym większa odległość oglądania. W mniejszych pomieszczeniach możesz kupić projektor o niewielkiej odległości projekcji, ale oczekuj wysokiej ceny i niezbyt dobrego obrazu.

Najpopularniejsze projektory

Xiaomi Mi Smart Compact Projector SJL4014GL recenzja

Benq Projektor Mh560 9H.Jng77.13E recenzja

Optoma Projektor Dlp X309St Xga 3500Ansi recenzja

XGIMI H1 – projektor 300″ LED 4K recenzja

Xiaomi Mi 4K recenzja

Umiejętności

Opublikowano w dniu

15 stycznia 2022