Jaki odkurzacz barowy kupić

,

Odkurzacze barowe zyskują na popularności głównie ze względu na większy komfort podczas ich obsługi. Przewagą nad konwencjonalnymi odkurzaczami jest również brak kabli i ich uniwersalność. Parametry pracy są również dobrze kontrolowane i na bieżąco aktualizowane. I właśnie dla wzmożonego zainteresowania nimi wyobrazimy sobie na co zwrócić uwagę przy zakupie.

 

Moc silnika i moc ssania

Moc silnika to parametr, który bezpośrednio wpływa na moc ssania. Choć nie w 100%, bo odzwierciedla również parametry takie jak szczelność obudowy czy budowa szczotek. Niemniej jednak można powiedzieć, że większa moc oznacza większą moc ssania.

 

Filtry

Filtry należy wziąć pod uwagę, jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodziny cierpi na alergie. W takim przypadku wybieraj tylko spośród odkurzaczy wyposażonych w filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air filter). Są w stanie wychwycić do 99% cząstek o średnicy 0,3 µm lub większej. Upewnij się również, że filtr można prać, czy nie. Jeśli tak, będziesz mógł go używać przez kilka lat bez konieczności jego zmiany.

Bateria

Odkurzacz bezprzewodowy zachwyca przede wszystkim swobodą ruchu, jaką zapewnia. Przewody cię nie trzymają ani nie przerzucają z gniazdka do gniazdka. Ma to jednak również swoje ograniczenia w postaci tego, że odkurzacz nie może być używany w sposób ciągły. Potrzebuje czasu, żeby się naładować. Dlatego przed zakupem sprawdź żywotność baterii odkurzacza.

 

Inne wyposażenie

Do każdego odkurzacza znajdziesz różne głowice zamienne, dzięki czemu można odkurzać różne powierzchnie. Dlatego porównaj sprzęt do odkurzaczy. Oprócz głowic podstawowych można otrzymać specjalną przystawkę do dywanów, parkietu czy mebli. Odkurzacz barowy często zawiera również miniodkurzacz, który można wyjąć i wykorzystać do odkurzania samochodu lub trudno dostępnych miejsc.

Dostępne są również odkurzacze barowe z funkcją mycia, które mogą wycierać podłogi lub czyścić kafelki. Niektóre modele są wyposażone w uchwyt ścienny, który można zamontować na ścianie lub w szafie. Zaoszczędzisz tyle miejsca i zawsze będziesz miał gdzie posprzątać odkurzacz.

Najlepsze modele według opinii użytkowników

Sencor SVC 8621TI recenzja

ETA Supersonic Basic 123190000 recenzja

Rovus Storm Vac 110012918 recenzja

GORENJE SVC216FMLW recenzja

Gorenje SVC252GFR recenzja

Umiejętności

Opublikowano w dniu

15 stycznia 2022