Jak wyczyścić laptopa? Zapomnij o odkurzaczu od razu

,

Zastanawiasz się, jak wyczyścić laptopa z kurzu i innych zanieczyszczeń? Ekran, klawiaturę i układ chłodzenia należy dokładnie i ostrożnie czyścić, aby uniknąć uszkodzenia notebooka. Jakich produktów użyć? Czego unikać? Zobacz skuteczne sposoby czyszczenia laptopa!

 

Czyszczenie laptopa z kurzu

Czyszczenie laptopa to czynność, o której wiele osób zapomina. Podczas gdy większość nie zapomina o myciu ekranu od czasu do czasu, niewiele osób czyści klawiaturę lub układ chłodzenia. Jeśli masz zwierzaka, sierść dostanie się do wentylatora, co może wpłynąć na wydajność twojego laptopa. Brudny i zakurzony laptop może działać wolniej i szybciej się przegrzewać. Dlatego warto raz na jakiś czas dokładnie wyczyścić notebook.
Kolejnym problemem jest niewłaściwe czyszczenie notebooka, co może spowodować jego zarysowanie lub nawet uszkodzenie. Jak i jak wyczyścić laptopa z kurzu i innych zabrudzeń?
Zacznij od okładki i myszy. Zmyj odciski palców i inne zabrudzenia. Użyj specjalnego środka lub kilku kropel alkoholu i ściereczki z mikrofibry, aby niczego nie uszkodzić. Następnie wyczyść ekran, klawiaturę i inne części notebooka. Do czyszczenia można również użyć chusteczek dla niemowląt. Używaj tylko lekko wilgotnej, nie zamocz, aby nie uszkodzić urządzenia płynem.

Jak wyczyścić ekran laptopa?

Czyszczenie ekranu laptopa to łatwe zadanie. Pamiętaj jednak, aby używać tylko specjalnych środków czyszczących przeznaczonych do mycia monitorów. Zdobądź również ściereczkę z mikrofibry.
Najpierw zetrzyj kurz z ekranu laptopa. Następnie spryskaj ściereczkę z mikrofibry płynem i wyczyść ekran z wszelkich zabrudzeń i odcisków palców. Nigdy nie nakładaj środka czyszczącego bezpośrednio na monitor. Mógł dostać się za osłonę i zniszczyć delikatne części. Nie naciskaj zbyt mocno szmatki. Na koniec wyczyść krawędzie ekranu patyczkiem do uszu zwilżonym detergentem… i gotowe!

Czyszczenie klawiatury laptopa

Klawiatura laptopa to miejsce, w którym gromadzi się dużo brudu. Kurz, okruchy jedzenia – wszystko to może wpaść między klawisze podczas użytkowania. Jak i jak wyczyścić klawiaturę laptopa? Najpierw spróbuj delikatnie odwrócić notebook do góry nogami, aby wyleciała część kurzu i okruchów. Następnie możesz wyczyścić klawiaturę sprężonym powietrzem.
Po zakończeniu wyczyść każdy klawisz i obszar między nimi patyczkiem lub pędzelkiem zwilżonym specjalnym środkiem do czyszczenia notebooków. Pamiętaj, aby nie wykonywać zbyt gwałtownych ruchów. Aby zapobiec gromadzeniu się brudu na klawiaturze, nie jedz przed komputerem — zwłaszcza produktów masowych, takich jak chipsy, patyczki lub ciasta.

Jak i jak wyczyścić układ chłodzenia?

Regularne czyszczenie układu chłodzenia laptopa może znacznie poprawić jego wydajność i zapobiec przegrzaniu. Najlepiej zrobić to za pomocą sprężonego powietrza. To puszka powietrza pod ciśnieniem, która wygląda jak spray do butów lub dezodorant.
Czyszczenie notebooka sprężonym powietrzem powinno odbywać się przy wyłączonym urządzeniu. Powinien również schłodzić się do temperatury pokojowej. Lepiej jest czyścić sprężonym powietrzem na zewnątrz, ponieważ podczas czyszczenia zwykle uwalniane są stosunkowo duże chmury kurzu.

Jak wyczyścić laptopa sprężonym powietrzem?

Zdejmij pokrywę notebooka i spryskaj sprężonym powietrzem krótkimi seriami z odległości około 20 cm. Zdmuchnij pokrywę, klawiaturę i system chłodzenia. Nie kierować prądu bezpośrednio na wentylatory, aby uniknąć ich uszkodzenia.
Możesz także wyczyścić płytę systemową. W razie wątpliwości należy kierować się wskazówkami zawartymi w instrukcji dołączonej do sprężonego powietrza, gdzie na pewno znajdziesz informacje dotyczące czyszczenia układu chłodzenia.

Czyszczenie laptopa odkurzaczem

Zastanawiasz się, jak wyczyścić laptopa odkurzaczem? Chociaż tę metodę można znaleźć w Internecie, zdecydowanie odradzamy ją. Odkurzacz nie jest urządzeniem przeznaczonym do czyszczenia tak delikatnych miejsc jak wnętrze czy klawiatura laptopa. Jeśli nie chcesz zrujnować swojego laptopa, koniecznie sięgnij po sprawdzone, bezpieczne pomysły.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

15 kwietnia 2022