Jak wybrać zbiornik retencyjny do zbierania wody deszczowej

,

Woda deszczowa oszczędza znaczną część rachunku za wodę. Wody deszczowe mogą być zatrzymywane w zbiornikach podziemnych i naziemnych. Woda deszczowa uwięziona w beczkach w ogrodzie służy głównie do podlewania ogrodu; Podczas podlewania wodą deszczową rośliny nawożą również azotem. Azot powietrza rozpuszcza się w kroplach wody deszczowej, gdy przechodzi przez atmosferę, dając roślinie naturalny nawóz.

Istnieje wiele innych zastosowań wody deszczowej w domu. Woda deszczowa uwięziona w podziemnych zbiornikach może być używana w domu do spłukiwania, mycia i czyszczenia, a nawet po kąpieli nawet do kąpieli. Podziemne zbiorniki na wodę deszczową stają się coraz bardziej popularne zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym. Zbiorniki podziemne są bardziej korzystne, ponieważ nie są w bezpośrednim świetle, dzięki czemu woda jest utrzymywana w czystości i bezwonna. Jeśli nie chcesz kopać w ogrodzie i mieć ciemną i zimną piwnicę, możesz tam umieścić zbiornik. W takim przypadku należy uważać, aby temperatura przedziału piwnicznego nie przekraczała 18 ° C, w przeciwnym razie może dojść do niebezpiecznego rozwoju mikroorganizmów. W przypadku zbiorników zlewni wody deszczowej, aby się nie zepsuć, ogólną zasadą jest możliwie najniższe oświetlenie i możliwie najniższa temperatura.
Podczas zbierania wody deszczowej do użytku domowego konieczne jest filtrowanie wody. Woda deszczowa nie jest całkowicie czysta, ma kontakt z pokryciem dachowym, okapem, zanieczyszczonym pyłkami, liśćmi, kurzem, ale także odchodami ptaków. Filtrowanie usuwa gruby brud i bakterie.

Jak wybrać zbiornik na wodę deszczową?

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego rozmiaru zbiornika. Wybierz rozmiar zbiornika zgodnie z rozmiarem i rodzajem obszaru drenażu – dachu, z którego będziesz odprowadzać wodę deszczową i opady w Twojej lokalizacji.
Jeśli masz duży obszar odwadniający, ale mały ogród, wystarczy mniejszy zbiornik, a jeśli będziesz również używał wody w domu, konieczne jest wybranie zbiornika ze względu na liczbę osób, ilość użytkowania, wielkość nawadnianego obszaru i inne parametry. Latem podczas ulewnych deszczy woda może spaść dwukrotnie więcej i konieczne jest zapewnienie przelewu ze zbiornika retencyjnego.
Zbiornik wody deszczowej musi być wyposażony w pompę zatapialną. Jeśli w domu używana jest woda deszczowa, wewnętrzne źródło wody musi być oddzielone od obwodu wody pitnej. Jeśli skończy się woda w zbiorniku wody deszczowej, pompa dostarcza wodę pitną do obiegu ciepłej wody użytkowej, aby zapewnić ciągłe zaopatrzenie w wodę.

Jaki typ czołgu wybrać?

Zbiorniki są produkowane w różnych jakościach i materiałach. Plastikowe zbiorniki są najlepiej sprzedającymi się ze względu na ich różnorodność i dostosowanie do różnych warunków i wymagań.

Zbiorniki z tworzywa sztucznego – mogą być monolityczne lub spawane, cylindryczne, kwadratowe, oddzielne lub niezależne i dwupłaszczowe. Alternatywnie podwójne ściany do wód gruntowych. Przed wyborem rodzaju zbiornika należy znać poziom wód gruntowych. Wysoki poziom wód gruntowych może pogorszyć stabilność zbiornika i spowodować jego zawalenie. Problem z wodą gruntową w plastikowych zbiornikach rozwiązuje się przez betonowanie zbiornika lub wybierając zbiornik z podwójną powłoką.
Zbiorniki spawane – produkcja zbiorników spawanych na miarę, w tym przeszkód i innych elementów. Mają niższe koszty zakupu, ale ich instalacja jest bardziej wymagająca, a żywotność krótsza. Można je rozszerzyć o funkcję retencji z kontrolowanym odpływem.
Zbiorniki monolityczne – gwarantują idealną wytrzymałość statyczną i szczelność; Wykonane są z jednego kawałka plastiku. Żebrowana konstrukcja służy zarówno do wzmocnienia zbiornika, jak i do ochrony go przed przepchnięciem ścian.
Zbiorniki z włókna szklanego – materiał jest bardzo elastyczny i lekki. Wadą tych zbiorników jest bardzo wąskie wejście do zbiornika. Zbiorniki z włókna szklanego mają również problemy z pękaniem związane z potrzebą naprawy.
Zbiorniki betonowe – zbiorniki betonowe są częstym wyborem, który można stosować nawet przy wysokim poziomie wód gruntowych. Ich wadą jest to, że są bardzo ciężkie, a instalacja jest droga.
Lodowce, pojemniki IBC i beczki na deszczówkę są teraz częścią wielu ogrodów. Zbiorniki naziemne są mało wymagające finansowo, ale należy wziąć pod uwagę, że będą one tworzyć glony bez chemicznej obróbki i konieczne jest przydzielenie im miejsca w ogrodzie.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

7 kwietnia 2020